skrzynia biegow mkIII AFT

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

qboos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:52
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia biegow mkIII AFT

Post autor: qboos » wt kwie 10, 2007 16:13

Witam wszystki,
Zaczely mnie denerwowac przelozenia w moim goferze - bo ilez mozna jezdzic na 5 biegu 120 i miec 4000OBR/min!!. Tak na marginesie pytanie do posiadaczy jakie wy macie obroty przy jakich predkosciach?
Chcialem w zwiazku z tym wynienic skrzynie albo sam most. Poradzcie od jakiego modelu bedzie tu pasowala skrzynia, jak to sie ma do sprzegla czy tez trzeba wymieniac czy spasuje to co mam i wogole na co jeszcze zwrocic uwage przy dopasowaniu.

Pozdrawiam
KUba



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » wt kwie 10, 2007 22:38

qboos pisze:Tak na marginesie pytanie do posiadaczy jakie wy macie obroty przy jakich predkosciach?
Siemka , przy 100km/h mam 3000obrotow , przy 120-130 (nie pamietam dokladnie) 4000obrotow ;) czyli jak ty. Przy 200km/h mam juz 6000obrotow czyli prawie koniec.

Denerwowalo mnie to na poczatku , ale mam juz golfika ponad rok i jakos przywyklem , moze dlatego ze nie czesto latam w trasy :hmm: . Ale bede obserwowac ten temat ;)


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Re: skrzynia biegow mkIII AFT

Post autor: olozwirski » wt kwie 10, 2007 23:27

qboos pisze:Witam wszystki,
Zaczely mnie denerwowac przelozenia w moim goferze - bo ilez mozna jezdzic na 5 biegu 120 i miec 4000OBR/min!!. Tak na marginesie pytanie do posiadaczy jakie wy macie obroty przy jakich predkosciach?
Chcialem w zwiazku z tym wynienic skrzynie albo sam most. Poradzcie od jakiego modelu bedzie tu pasowala skrzynia, jak to sie ma do sprzegla czy tez trzeba wymieniac czy spasuje to co mam i wogole na co jeszcze zwrocic uwage przy dopasowaniu.

Pozdrawiam
KUba
Mozesz wymienic skrzynie na taka z dlugimi przelozeniami z jakiegos tdi. Musisz zwrocic uwage na rodzaj sterowania zmiana biegow (linki, wodziki) i na grubosc walka sprzeglowego. Po wymianie na dluzsza skrzynie stracisz na osiagach...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości