Gumy wachacza i wymiana

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Gumy wachacza i wymiana

Post autor: Corso » ndz kwie 01, 2007 18:07

Witam,jako że moja czwórka miała ostatnio przegląd wyszło że mam do wymiany tylną gume przedniego prawego wachacza,ile może kosztować owa część(lub komplet na cały wachacz).Wiem że koszt będzie niewielki drożej wyjdzie wymiana(demontaż całego wachacza) ile w waszych stronach kosztuje taka operacja,warto wiedzieć zanim mechanik naciągnie mnie na koszta :chytry: ,czy po takiej wymianie wymagane jest ustawienie zbieżności kół,diagnosta stwierdził że zależy to od mechanika,więc pytam się was



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » ndz kwie 01, 2007 19:12

napisz skąd jesteś-może niedaleko to pomogę

niedawno widzialem na aukcji cały kpl wachacz z końcówką sworznia za 100PLN-tylko zakładać

można kupić chyba za 40PLN samą tą ruleję i wymienić-żaden problem

a mechanik za to ok 60PLN



danek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 01, 2006 11:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: danek88 » ndz kwie 01, 2007 19:35

Ja wymieniałem jakieś 3 tygodnie tulejkę oraz łącznik. Za wymianę tulejki zostałem skasowany na 90 zl (robocizna + cześć). We Wrocławiu ceny takiej operacji wahają się w granicach 90-110zl. Po wymianie mechanik stwierdził że nie muszę ustawiać zbieżności. Uwierzyłem mu :) Mam nadzieje, że sie nie mylił :D



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz kwie 01, 2007 22:26

Jakieś dwa miesiące temu też wymieniałem te tuleje. Za tuleje zapłaciłem 40 PLN/szt. a mechanik skasował po 30 PLN za jedną stronę wymiany. U tego samego mechanika wymiana łacznika stabilizatora kosztuje 15 PLN (sam łącznik 75 PLN), a gum stabilizatora 20 PLN... Koszt gum to jakieś 15 PLN...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » pn kwie 02, 2007 10:23

ja za 2 gumy stabilizatora zapłaciłem 16zł, wymieniłem sam bo jest do nich dobry dostęp po zdjęciu koła, swojego czasu wymieniałem też łącznik stabilizatora, jeszcze łatwiejszy dostęp i wymiana, więc po co płacić? za wymianę silentblocków i tulei z przodu mechanik wołał 40zł za stronę. Ja wziąłem cały pakiet (4 amortyzatory, silentblocki i tuleje z przodu po obu stronach) i za robociznę zapłaciłem 170 zł :bigok:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości