przyciemnianie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

przyciemnianie szyb

Post autor: marcin999 » śr mar 28, 2007 23:06

witam

planuje przyciemnic szbki w moim mk3
tyl juz mam caly przyciemniony teraz przyszla pora na przód z tego co wiem to nie wchodzi w gre inna metoda jak piecowa... wiec gdzie w woj lubelskim lub podkrapackim mozna przyciemnic piecowo szybki?


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw mar 29, 2007 08:40

A dlaczego myślisz że można przyciemnic szyby tylko piecowo? Przepisy mówią że przepuszczalność przednich szyb musi wynosić 70% a nic nie wspominaja o tym czym mozna je przyciemniać. problem w tym że juz fabrycznie zielone albo niebieskie szyby balansuja na granicy tej normy (w firmowym berlingo przednia czołowa szyba przepuszcza tylko 67% swiatła :hehe: ). Także jakbyś tych szyb nie przyciemnił złamiesz przepis. Dodatkowo piecowe przyciemnianie jest drogie i nieodwracalne. Poza tym szyba zaczyna wyglądać jak lusterko i wyraźnie różni sie od przyciemnienia folią więc musiałbyś zrobic wszystkei szyby jednakowe. Ludzie jeżdża z folią i jest ok a jeśli ktos się doczepi zawsze w chwilke można folie zerwać i jechać dalej a jak przyciemnisz w piecu no to dowód do zabrania. Klej folię koszt nieduży efekt jak dla mnie ładniejszy niz z pieca a i w razie kontroli straty są mniejsze.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw mar 29, 2007 09:05

daniel2505, napisałeś wszystko jak fachowiec :wink:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw mar 29, 2007 09:27

daniel2505, nieprawda ze za piecowe przyciemnianie zabiorą dowód. Mówisz że z takimi szybami go wyprodukowali i już. Miałem takie CC na przeglądzie to tapicerkę z drzwi ściągali żeby zobaczyć czy czasem to nie jest folia. mówiłem ze takie były fabryczne bo tak naprawdę była to włoska wersja i takie szyby wypuściła fabryka. ale misiaczki się nie doczepią. Owszem efekt szyb będzie tak zwana lustrzanka czyli będzie się odbijać no chyba że już inaczej przyciemniają.... nie wiem


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » czw mar 29, 2007 09:38

daniel2505, piecowe przyciemnienie nie wpływa na przepuszczalność światła więc nawet gdyby się doczepili i zabrali dowód to zaraz go oddadzą :P Jest to jedyny sposób żeby legalnie mieć przyciemnione szyby ale koszt to około 600-700zł i trzeba im dostarczyć szybki wyciągnięte z auta!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw mar 29, 2007 10:07

kumpel miał lustarzanki (folia) sam tył i koles powiedział na pzregladzie ze niemoze byc folia lustarzanka bo swiatło odbija i oślepia innych kierowców...byłem w szoku jak mi to opowiadał


to teraz moje pytanie: jak radzić sobie z tymi fachowcami od pzreglądu jak sie doczepią do foli?? Zjebać ich ze sie neiznają na pzrepisach czy jakies inne sposoby macie? Niedługo sam mam pzregląd... a szyby po raz pierwszy ciemne (lampy tylne tez ceimne).... az sie boje myśleć



Awatar użytkownika
michal1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 02, 2006 22:22
Lokalizacja: Gołuchów
Kontakt:

Post autor: michal1 » czw mar 29, 2007 11:40

Cosar 33GT sam przyciemniałes szybki czy dałes do przyciemnienia ?? Rozumiem że szybki przyciemniałes folia ?? Jesli możesz to napisz jaki jest koszt takiej przyjemności oczywiście samej usługi o ile nie robiłeś tego sam :)


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw mar 29, 2007 12:23

nie chce foli na przednich szybach bo bedzie sie rysowała...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw mar 29, 2007 12:50

michal1 pisze:Cosar 33GT sam przyciemniałes szybki czy dałes do przyciemnienia ?? Rozumiem że szybki przyciemniałes folia ?? Jesli możesz to napisz jaki jest koszt takiej przyjemności oczywiście samej usługi o ile nie robiłeś tego sam :)
szyby samemu przyciemniałem ....foia ciemna na tylne boczne i pasek na pzrednią szybe 25zł ..folia jansiejsza na tylną szybe 25zł ....w firmie neidaleko mnie wołąjąza folie 150zł ...takze w sumie lepiej dać zeby zrobili niz sie bawićw to wszytsko. ;)

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 ]
marcin999 pisze:nie chce foli na przednich szybach bo bedzie sie rysowała...
folia juz przy samym zakałdaniu potrafi sie porysować tą plastikową szpachelką...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw mar 29, 2007 14:05

daniel2505 pisze:Przepisy mówią że przepuszczalność przednich szyb musi wynosić 70% a nic nie wspominaja o tym czym mozna je przyciemniać.
Z przodu nie wolno przyciemniać folią, gdyż szyba wtedy się nie bije w mak i utrudnia ratunek straży w razie wypadku.



Awatar użytkownika
Krzycho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:53
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Krzycho82 » czw mar 29, 2007 14:36

Witam,
Samemu można przyciemnić? :bajer: Jest to wykonalne? Mam wersję 3drzwiową i raczej nie wyjmę tylnich szybek... :( no i sprawa homologacji. Na alegro niby są fole z homologacja ale czy na zakładanie potrzeba?
P.s. ma szybki lekko zielonkawe.


Pozdrowionka

Awatar użytkownika
jachukb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Bydgoszcz szwederko
Kontakt:

Post autor: jachukb » czw mar 29, 2007 15:16

hej mam kumpla ktory przyciemnia szyby tylne bez wyciagania ich :) ale to w BYDGOSZCZY



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » czw mar 29, 2007 15:27

Dawca_Nerek pisze:daniel2505, piecowe przyciemnienie nie wpływa na przepuszczalność światła
dokładnie, przy piecowym przyciemnieniu szyba z zewnątrz jest czarna a od środka wszystko elegancko widać, pały moga sobie mierzyć przepuszczalność......



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw mar 29, 2007 19:24

Krzycho82 pisze:Samemu można przyciemnić? Jest to wykonalne? Mam wersję 3drzwiową i raczej nie wyjmę tylnich szybek
niewyjmuj... mozna bez wyjmowania... ale to tzreba sie nagimnastykować... pierwszy raz przyciemniałem u siebie tylnątez jej niewyjmowałem bo mi sie neichiało :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 478 gości