Bardzo małe obroty.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Bardzo małe obroty.

Post autor: Jarek1985 » śr mar 21, 2007 13:49

Witam!
Mam taki problem z golfem 1.3 benzyna z 1991r.Po odpaleniu silnika zdarza sie czasami ze ma bardzo małe obroty ze az czasami gaśnie.Czasami jest tez tak ze jak jade i mu dodam gazu to sie krztusi i go troszke szarpie.A jak jest na luzie to jak mu dodam gazu szybko do końca to gaśnie.
Bardzo prosze o pomoc.
Z góru dzięki.Pozdr.



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » śr mar 21, 2007 13:57

Przypuszczam że możesz mieć zbyt bogatą mieszankę-sprawdż czujnik temperatury,i sprawdż czy masz wykręcona na maxa śróbkę regulująca uchylenie drugiej przepustnicy, jeśli świece masz okopcone na czarno lub nawet wilgotne to na bank zbyt bogata mieszanka.
poniżej masz zdjęcie tej śróbki-wykręć ja tak aby blaszka znajdująca sie pod spodem podstawki śróbki doszła do podstawy, dzieki temu opóżnisz otwarcie drugiej przepustnicy przy naciśnięciu gazu, co za tym idzie kolektor ssący póżniej pociagnie dodatkowa ilość powietrza i opóżni wzbogacenie mieszanki
Obrazek



maker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 15, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maker » śr mar 21, 2007 19:42

Ewentualnie przypatrz sie rurze ssacej (pomiedzy przeplywomierzem a silnikiem) lubi pekac. Moze to byc tez sam przeplywomierz, szczegolnie w 1.3 NZ...



fix123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 12:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: fix123 » śr mar 21, 2007 19:47

ja mam podobne objawy tylko że przy puszczaniu sprzęgła spadaja oborty i jak dam gaz leca do góry i sam nie wiem co jest nie tak



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości