Jak zablokowac niedzialajacy szyber aby nie latal?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
okr7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 07, 2006 20:19
Lokalizacja: słupsk

Jak zablokowac niedzialajacy szyber aby nie latal?

Post autor: okr7 » wt mar 20, 2007 22:04

Witam posiadam golfa III z elektrycznym szyberdachem i dotkneło mnie to co zdarza sie prawie wszystkim użytkownikom czyli pęknieta lewa prowadnica. Pózniej pękla druga prowadnica i szyberdach lata sobie. Mam wiec pytanie inne niz wszytkie nie zalezy mi na typowej naprawie( trzeba by wymienic cały szeberdach) . Nie uzywam szybra i nie jest on mi w ogóle potrzebny chce go w jakis sposob zakleić (silikonem czy czyms innym) . Czekam na rady w jaki sposób mozna cos takiego zrobic ( nie moge zniesc jak jade to ciagle lata mi szyber) albo moze ktos ma jakiś inny sposób na wyeleminowanie takiego mankamentu. Chce przymocowac szyber na stałe zasunąć pokrywe i nie zaglądać tam nigdy wiecej.
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2007 00:19 przez okr7, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam

przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: przemo251 » wt mar 20, 2007 23:10

Jeśli masz uż szyberdach to zrób go do porządku. Zapytaj na szrocie o prowadnice. Wyniesie Cie to ok. 500 zł, ale naprawde warto !Nie raz słyszałem jak ludzie nawet wkrętami na stałe "zamykali" szyberdach i źle na tym wyszli, bo albo wszystko się odkleiło, łącznie z silikonem, albo nawet zdarzało się włamanie do samochodu przez szyberdach. Paiętaj że jeśli jest szyberdach to ta "dziura" w suficie zawsze będzie.
Zrób samochód do porządku. Polecam!
Pzdr.



vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: vwgolf fan » wt mar 20, 2007 23:21

tez mam pękniętą lewą prowadnice.znalezienie prowadnicy na szrocie to raczej trudna sprawa, wiem bo szukalem tej czesci i zawsze okazywalo sie ze gdzies jest pęknięta itd.
Dałem sobie spokój i ustawilem sobie szyberdach mniej więcej na "zero" i go nie używam...



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt mar 20, 2007 23:21

przemo251 pisze:Zrób samochód do porządku. Polecam!
Jak jest to ma działać !



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt mar 20, 2007 23:52

Ja stanąłbym na głowie, aby go zrobić.

U mnie w aucie musi wszystko działać.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: pawyot » śr mar 21, 2007 00:11

Też mam pękniętą prowadnicę ale dałem sobie z tym spokój



Awatar użytkownika
okr7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 07, 2006 20:19
Lokalizacja: słupsk

Post autor: okr7 » śr mar 21, 2007 15:50

Lewa i prawa prowadnica pekła oraz takie plastyki które trzymaja szyber od strony szyby przedniej ( z obu stron) szyber mi lata. Jak patrzyłem na allegro uzywane szybry chodza po około 400-500 zł , ale ile taki mi wytrzyma jak znowu peknie ktoras prowadnica. Jak kupywałem golfa ( styczen 2006) byla juz peknieta lewa prow. ale nie uzywałem go wiec myslalem ze bedzie wszytko ok , ale cóz jechałem sobie w straszny wiatr( działo sie to na trasie przy ok 130 km/h) i nagle slysze ze cos na dachu lata pomiedzy podsufitka a dachem lata otwieram zasowke patrze szyber trzyma sie tylko na środku a pomiedzy posufitka a blacha lata taka palstikowa rynienka. Wszytko odpadlo samo z siebie nie używałem go ( no moze z raz lub 2 razy zaraz po kupnie zeby zobaczyc jak to wyglada) i teraz nie mam ochoty wydac kasy na nowy szeber skoro pomimo ze nie bede go uzywał i tak sie rozpadnie.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr mar 21, 2007 16:09

a ja mam inne pytanie jaki kolor maja orginalne prowadnice sa czarne ?? czy wystepowaly czarne i srebrne ?? bo ja u siebei mam obie srebrne a slyszalem ze w orginale byly tylko czarne i tak sie zastanawiam czy juz byly wymieniane czy takie sa od nowosci


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Tazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Tazik » śr mar 21, 2007 19:20

witam. Chłopaki wystarczy taki szyber naprawic ja ostanio sam go naprawiłem wystarczy dwa dni..:) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=89407 http://vw2.info/vwforum/szyberpassatgolf.html a to sa dwa linki jak to naprawic za całkowita darmoche tylko troche pracy... pozdrawiam


Mój Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości