Jak odpowietrzyc uklad paliwowy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Jak odpowietrzyc uklad paliwowy?

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 11:10

Ten temat istnial ale ja potrzebuje pomocy natychmiast i nie moge przezucac forum, otoz postawilem samochod przed blokiem jeszcze normalnie mi pracowal,zgasilem go,poszedlem do domu po lejek aby paliwo zalac no i lejek na wycieraczke pale i samochod nic a nic nie raguje zupelnie nie mruknie niczym, zalalem paliwo, podobnie nic.. powiedzcie mi jak moge szybko go odpowietrzyc, czeka na mnie masa spraw a samochod jest mi niezbednie potrzebny..błagam!!
Ostatnio zmieniony śr mar 07, 2007 12:43 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 07, 2007 11:16

Najszybciej odpowietrzysz odkręcając nakrętki z wtrysków.Najlepiej żeby jedna osoba kręciła rozrusznikiem a druga popuszczała nakrętki do momentu aż poleci ropa.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 11:19

bongo pisze:Najszybciej odpowietrzysz odkręcając nakrętki z wtrysków.Najlepiej żeby jedna osoba kręciła rozrusznikiem a druga popuszczała nakrętki do momentu aż poleci ropa.

hmm dzieki temu nic nie bede mogl uszkodzic? zabawa z wtryskami nie brzmi zbyt bezpiecznie, powiedz mi bo jestem nieco zielony, nakretki maja jakis charakterystyczny wyglad?jak je odroznic



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 07, 2007 11:29

Wtrysków nie ruszysz,odkręcasz nakrętki z metalowych rurek które idą od pompy wtryskowej..Przeglądnij jeszcze ten temat,zobaczysz o co biega:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90663



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 12:32

trzy nakretki odkrecilem bo do czwartej niebylo dostepu do odkrecenia i niestety nie pomoglo, jest jeszcze jakis sposob, znasz moze?



g_siekierda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 10, 2006 19:08
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: g_siekierda » śr mar 07, 2007 13:06

co do odpowietrzania można jeszcze kręcić rozrusznikiem przy całkowicie wciśniętym pedale gazu. jak nie pomoże to pozostaje zalewanie przewodu doprowadzającego paliwo do pompy (no i oczywiście filtra) ropą za pomocą strzykawki i ponowne kręcenie z wciśniętym gazem



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 07, 2007 13:18

trzy nakretki odkrecilem bo do czwartej niebylo dostepu do odkrecenia i niestety nie pomoglo
Ale leciała ropa czy powietrze tylko?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr mar 07, 2007 13:23

g_siekierda pisze:co do odpowietrzania można jeszcze kręcić rozrusznikiem przy całkowicie wciśniętym pedale gazu
piotrekgal dokładnie to wczoraj robiłem po remoncie silnika ale kilka razy i pomogło :bigok:
aż zajechałem akumulatorek po ostatnie Ah jakie były w nim ;-)
później go podładowałem i zapalił od strzała :-) :bigok: :grin:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 13:42

RobertP pisze:
g_siekierda pisze:co do odpowietrzania można jeszcze kręcić rozrusznikiem przy całkowicie wciśniętym pedale gazu
piotrekgal dokładnie to wczoraj robiłem po remoncie silnika ale kilka razy i pomogło :bigok:
aż zajechałem akumulatorek po ostatnie Ah jakie były w nim ;-)
później go podładowałem i zapalił od strzała :-) :bigok: :grin:

Probowalem robic tak jak mowisz mzoe jakies 9,10x i nic no i odkrecalem nakretki od wtryskow i tez nic nie dalo .. odkrecalem tylko 3 bo do 4 jest ciezki dostep nawet i niemozliwy z tym kluczem ktorym mialem.

[ Dodano: 07 Mar 2007 12:44 ]
bongo pisze:
trzy nakretki odkrecilem bo do czwartej niebylo dostepu do odkrecenia i niestety nie pomoglo
Ale leciała ropa czy powietrze tylko?

w jednym z przewodow moze kropla, dwie krople paliwa polecialy z pozostalych nic, susza i powietrza tez nie wyczulem.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr mar 07, 2007 14:16

Nawal chociaz do filtra paliwa



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 14:38

Egon PŃ pisze:Nawal chociaz do filtra paliwa
a skad ja teraz wezme tego paliwa w tej skromnej ilosci.., mozna jakos odpompowac?wlalem niedawno po tym problemie 15 litrow do baku z kanistra



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr mar 07, 2007 14:47

Jak masz jakis wezyk to zobacz czu z baku przez wlew sie nie da odciagnac troche. Tylko sie nie napij :]



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr mar 07, 2007 14:51

Egon PŃ pisze:Jak masz jakis wezyk to zobacz czu z baku przez wlew sie nie da odciagnac troche. Tylko sie nie napij :]
niestety to nie przejdzie, zaraz przy wlewie jest hm siateczka ktora uniemozliwi wlozenie wezyka



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr mar 07, 2007 15:07

Skoro nie mozesz skoczyc po litra ropki na stacje to wezykami do filtra sprobuj zassac. Sprawdzales czy masz filtr paliwa pelny?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości