elektryczna antena do mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mirk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:36
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

elektryczna antena do mk3

Post autor: mirk » sob mar 03, 2007 13:07

Witam
ostatnio obok mnie powstala dyskoteka wiec w niedziele rano ktos mi zlamal antene
Jesli macie doswiadczenia z antenami to prosze o info czy ciezko wymienic antene w mk3 ja mam ja zamontowana z przodu chyba w blotniku jakos i prosze o info czy dobre sa te anteny elektrycznie wysowajace sie i czy ciezko ja zamontowac i jaka kupic ? na allegro sa jakies do mk3 polskiej produkcji podobno sa duuuuzo bardziej wytrzymane od tych made in taiwan i kosztuja w granicach 70zl
za wszelkie podpowiedzi bede strasznie dzwieczny i pozdrawiam


Pozdrawiam
Mirk

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » sob mar 03, 2007 13:18

Zeby wymontowac antete to musisz caly blotnik zdjac... Lacznie z nadkolem i zderzakiem, bo tam tez chyba sa sruby od blotnika...


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob mar 03, 2007 14:17

ja mysle ze jak odkrecisz tylko nadkole do anteny dojdziesz.w mk2 mi sie udalo a duzej roznicy niema w tych autach



sisqod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 08, 2005 16:40
Lokalizacja: Malbork

Post autor: sisqod » sob mar 03, 2007 14:28

piotr2 pisze:a mysle ze jak odkrecisz tylko nadkole do anteny dojdziesz.
nie ściągaj błotnika a tylko nadkole. ew jak już naprawdę nie dasz rady, to wtedy odkręć błotnik



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: elektryczna antena do mk3

Post autor: Gitner » sob mar 03, 2007 14:38

mirk pisze:a mam ja zamontowana z przodu chyba w blotniku jakos i prosze o info czy dobre sa te anteny elektrycznie wysowajace sie i czy ciezko ja zamontowac i jaka kupic ? na allegro sa jakies do mk3 polskiej produkcji podobno sa duuuuzo bardziej wytrzymane od tych made in taiwan i kosztuja w granicach 70zl za wszelkie podpowiedzi bede strasznie dzwieczny i pozdrawiam
Ja zamontowalem taka u siebie (w sklepie dalem 95zl, na allegro taka sama szla po 125zl), zdejmujesz nadkole, skrecasz kolami dla lepszego montazu i odkrecasz stara antene. Do nowej musisz dorobic mocowanie, ja zrobilem to z grubej listwy aluminiowej (taka dziurkowana), kable puszczasz pod podszybie, od strony kierowcy zobaczysz okragla gume, w nia wciskasz wiazke do radia, od wewnatrz auta wejdzie ona za skrzynka z bezp i przekaznikami (musisz odpiac aku i zdjac skrzynke) i dalej sciagasz plastiki pod kiera i prowadzisz kable do konsoli srodkowej (15 minut), mase podpinasz w miejsce starej anteny (na wewn czesci blotnika), kable podpinasz pod radio i po sprawie. Ja u siebie zastosowalem przelacznik do wysuwania anteny bo nie zawsze jest konieczne jej wysuniecie, np jezdzac w miescie i do 20km od niego mam idealny zasieg bez wysunietej anteny. Inna opcja jest taka ze antena wysuwa sie wraz z wlaczeniem radia (jesli to nie jakies safari). Jak poszukasz w moich postach, pisalem juz opis jak zamontowac, moze byl dokladniejszy.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości