Przewody podcisnieniowe od gaznika a obroty:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Przewody podcisnieniowe od gaznika a obroty:(

Post autor: rustin » czw lut 22, 2007 09:32

witam mam jette 1.6 PN z gaznikiem 2ee na lpg i ost ma takie niskie obroty na luzie ze prawie gasnie:(i wczoraj zauwazylem ze jak sciagnalem jeden przewod ten co idzie od gaznika do filtra po prawej stronie co wchodza dwa obok siebie obroty wzrosly,czego to wina i co zrobic?jak tak zostawie to co?dodam ze wczesniej gasl mi tylko po nagrzaniu jak zimny chodzi dobrze



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw lut 22, 2007 10:43

Poprawne połączenie przewodów podciśnienia masz tutaj:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

z tego co piszesz wynika że jak dostał "lewe" powietrze to chodzi OK, sprawdz sobie zatem czy przesłona powietrza (sterowana przez silnik krokowy) działa OK - odkręć obudowę filtra i zobacz czy taka klapka nad wlotem do I gardzieli gaźnika sie rusza, ona powinna być przymknięta na zimnym, a na ciepłym i średnich obrotach lekko otwarta i przymyka się tylko przy dodaniu gazu - generalnie zobaczy czy się sama rusza w zależnosci od sytuacji
ewentualnie przyjrzyj się filtrowi powietrza, może warto byłoby go wymienić jeśli ma więcej niż rok... :bigok:


TDPower

rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: rustin » czw lut 22, 2007 10:55

ok a moze to byc tego wina ze poprostu ten zawor w obudowie filtra powietrza jest zly?
a i jesze jedno ost mechanik zakleil mi silikonem wszystkie dziurki na mikserze moze to przez to?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości