Przedni spryskiwacz :( POMOCY!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przedni spryskiwacz :( POMOCY!!

Post autor: kylek » śr lut 21, 2007 21:38

witam juz opisuje caly problem mianowicie wczoraj zauwazylem ze nie dziala spryskiwacz-w ogole nie slychac silniczka.Na poczatku myslalem ze w obwodzie nie ma pradu dlatego podlaczylem zarowke ktora zaczela swiecic,szczescilwy ze znalazlem usterke kupilem nowy silniczek ale niestety on tez nie dziala :( watpie zeby 2 silniczki w tym jeden nowy nie dzialaly.Ciekawa rzecza jest ze jak odlacze przewod od silniczka spryskiwacza to przy wlaczeniu spryskiwacza(wajcha do siebie) zaczynaja chodzic wycieraczki jeden raz??Nie wiem czy to dobrze i co moze byc przyczyna moze bezpieczniki(nawet nie wiem gdzie one sa) ale rano zarowka swiecila wieczorem juz nie sprawdzalem bo nie wzialem ze soba drucika a poza tym zimnooooo ;/ prosze o pomoc bo jak bedzie chlapa to ciezko sie jezdzi z brudnymi szybami ;/ dodam ze jestem kompletnym laikiem jest to moj pierwszy samochod i nie wiem co mam dalej robic??pozdrawiam



mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn sty 22, 2007 20:07
Lokalizacja: nowy sącz

Post autor: mk2 » śr lut 21, 2007 22:29

morze być to wina zaśniedziałych styków przy przełączniku lub jeden z kabli jest uszkodzony. miałem podobny problem w mkII ale w moim przypadku jeden z kabli był uszkodzony.a doszedłem do tego metodą prub i błędów podpiołem jeden kabel od przełącznika a drugi bezpośrednio z akumulatora i na odwrut.



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » śr lut 21, 2007 23:34

Manetke sobie kup i wymień.,,,,,odkręcić kierownice trzeba i pół godzinki roboty


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylek » czw lut 22, 2007 14:39

po podlczeniu do akumulatora okazalo sie ze oba silniczki dzialaja,czyli nie dochodzi prad!! Co mam z tym zrobic?pozdrawiam



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » czw lut 22, 2007 20:24

mtworus pisze:Manetke sobie kup i wymień.,,,,,odkręcić kierownice trzeba i pół godzinki roboty
tak więc ponawiam...przełącznik wycieraczek potrafi zjeść duzo zdrowia..Więc sprawdż tę manetkę


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylek » czw lut 22, 2007 21:23

ile moze kosztowac manetka do mk1?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 518 gości