po wymianie silnika kopci - pilne

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

po wymianie silnika kopci - pilne

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 08:46

witam. pare dni temu wymieniłem silnik na td. wczesniej mialem taki sam ale sie zatarl i nieoplacalo sie go robic. ten kupilem po okazyjnej cenie. ale mial uszkodzona turbinke. zostala przerobiona. nie wiem za bardzo jak ale strasznie glosno swiszcze.ale nie w tym rzecz. w tym momencie jak sie turbina wlacza zaczyna strasznie kopcic na bialo - ogromna chmura w ktorej gina samochody jadace za mna:). mechanik powiedzial ze spala sie olej z tlumnika po starym silniku. ale przejechalem 500 km i dalej to samo. i bierze olej ale na rozgrzanym silniku po odkreceniu korka i wyciagnieciu bagnetu nic. zero dymu.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 21, 2007 09:07

To ze gwiźdze turbinka to najczesciej nieszczelnosc w połączeniu turbinki albo nieszczelnosc wydechu- jezeli we wczesniejszym silniczku ta turbinka nie gwizdała. A czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego???? Czy po rozgzraniu zaczyna mniej kopcic czy dalej tak samo??? Czy kolor dymu jest tczysto biały, czy może siwy lub niebieskawy???? I jak Ci autko odpala na zimno i ciepło, jak przyspiesza i itd????



Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 09:24

pali na dotyk, silnik chodzi jak zegarek, ciśnienie ma dobre, kopa ma tez niezlego, dym jest koloru bialy lekko wpadajacy w siwy, dymi i na zimnym i na rozgrzanym silniku. turbina zostala przerobiona bo brala olej i swiszcze chyba po tej przerobce czyli mzna powiedziec ze mam bez turbiny



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 21, 2007 09:54

Ja bym sprawdził tą turbinkę, czasami widziałem ze jak turbo padniete to kopci ostro, jezeli pali dobrze to kąt wtrysku ok, a co z płynem chłodniczym???



Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 10:08

wczoraj sprawdzalem to byl wszystko dobrze, a turbina mozna powiedziec ze jest odlaczona, tyle ze siedzi, i zapomnialem powiedziec ze oleju tez ubywa, taj jak by sie gdzie do wydechu dostawal, bo wydaje mi sie ze silnik nie bierze, no i po dluzszej trasie czasami jest plama (kilka kropli oleju pod samochodem)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 21, 2007 10:12

To pewnie wina turbawki i podłączenia turbinki i przewodów olejowych pewnie olej dostaje sie do kolektora- warto sprawdzic. Albo turbawka przepuszcza olej. Zobacz czy wydech z tyłu nie jest mokry- oleisty



Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 10:57

podobno turbina jest tak przerobiona ze niechodzi i przez nia wogole olej nie idzie. czy to mozliwe?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lut 21, 2007 11:01

bburdach pisze:podobno turbina jest tak przerobiona ze niechodzi i przez nia wogole olej nie idzie. czy to mozliwe?
jak odkręcisz doprowadzający olej przewód od chłodniczkioleju do turbiny to wtedy napewno nic nie pójdzie
a tak to już chyba wiesz ....


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 11:24

no wlasnie nie bardzo wiem bo jestem prawie zielony w tych sprawach



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lut 21, 2007 14:20

bburdach pisze:no wlasnie nie bardzo wiem bo jestem prawie zielony w tych sprawach
to jest ten przewód (zaznaczyłem na zielono) o którym pisałem wcześniej,
od chłodniczki (przykecony śrubą M8) oleju do turbiny,
drugi jest z tyłu silnika od turbiny do bloku silnika przykręcony kluczem 22) - tego zdjęcia nie mam
tamten jest taki gruby w plecionce metalowej, tak jak wężyki przy kranach
tak wogóle zastanawia mnie i pewnie innych czemu wogóle chciałbyś to zrobić lub czemu masz to zrobione jeśli wogóle masz ....
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 15:06

sprawdzalem teraz i jest caly czas wyciek oleju pod spodem. z wydechu tez chlapie olejem bo cala klapa z tylu w oleju jest po wczorajszej jezdzie ok 200 km. zrobiony jest tak bo kupilem silnik z uszkodzona turbina (brala olej) w starym tez byla do kitu i dlatego jest tak jak jest. byla tez przerabiana rura ta co wychodzi z turbimy do wydechu i z pod sruby tez wychodzi delikatnie olej



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lut 21, 2007 15:41

bburdach pisze:sprawdzalem teraz i jest caly czas wyciek oleju pod spodem. z wydechu tez chlapie olejem bo cala klapa z tylu w oleju jest po wczorajszej jezdzie ok 200 km. zrobiony jest tak bo kupilem silnik z uszkodzona turbina (brala olej)
czy jesteś pewnien że to tylko turbina wali olejem ? może do tego jeszcze uszczelniacze ...
i pieścienie ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
bburdach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:27
Lokalizacja: Ząbki/Warszawa/Łuków
Kontakt:

Post autor: bburdach » śr lut 21, 2007 15:50

A CO JEST TEGO OBJAWEM??? BO PRZEZ KOREK WLEWU OLEJU ODKRECONY NA ZAPOLONYM SILNIKU I BAGNET ZERO DYMU. CO MOGE JESZCZE SPRAWDZIC. BO SILNIK MI SIE WYDAJE ZE JEST W PORZADKU



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr lut 21, 2007 19:52

Sprawdź kompresje na cylindrach czy jest normie. To chyba podstawa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości