Dlaczego znika woda?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Dlaczego znika woda?

Post autor: Agamek12 » pn lut 28, 2005 15:38

Dlaczego znika płyn z ukł. chłodzenia? Jesienią nalałem płyn do poziomu max na zbiorniku wyrównawczym. Wczoraj po powrocie z trasy zauważyłem, że płyn jest jedynie na spodzie zbiornika. Po ściśnięciu węża chłodnicy płyn nieco się podniósł. Krzyczących, że to przerwana uszczelka pod głowicą uspokajam: poziom oleju jest stały, płyn chłodniczy jest czysty jak nowy, na pracującym silniku nie widać bąbelków w płynie, pod samochodem nie ma mokrej plamy, samochód zapala bez problemu w największe mrozy.


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » pn lut 28, 2005 15:49

mi tez sie tak robiło. Jak autko stało na parkingu to wszystko OK ale w trasie gdzies z chłodnicy mi uciekało I to nie zawsze i do dzisiaj nie wiem od czego to zalezalo ze byl wyciek Najlepsze jest to ze nie moglem dojsc gdzie wycieka. Zmieniłem chlodnice bo juz byla stara i wszystko OK


Piotrek

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » pn lut 28, 2005 15:52

nie koniecznie musisz mieć plamy pod autem,mozesz miec jakis maly wyciek i plyn sie jedynie saczy.od jesieni minelo juz troche czasu.ja mialem cos podobnego,okazalo sie ze w kolektorze ssacym puscila zaslepka i plyn kapal na wydech i odparowywal, tylko wtedy przez nadmuch czasami zalatywal dziwny zapach,sprawdz to u siebie,zobacz tez wszystkie połączenia wezy podociskaj opaski, gazownicy tez troche dozucili wezy.sprawdz czy nie masz plynu w aucie moze masz padnieta nagrzewnice i ona przecieka.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 28, 2005 19:02

Poprzednik ma rację. U mnie też tak było, ciekło przez kolektor ssący. W nim jest kanał wody i jak już padnie taka uszczeleczka to sączy się między kolektorem a głowicą.

Normalnie będzie Ci ciężko dojrzeć czy tam faktycznie coś nie tak. Dobrze zaopatrzyć się w małe lusterko i zajrzeć.Wszystko widać. Jeżeli tamtędy ucieka to jakiś lekki osadzik się powinien pokazać.

W ASO orginałka to koszt 7zł. Do tego od razu wymieniłem usczelkę pod kolektorem (koszt w ASO chyba z 17 zł albo mniej - nie pamiętam).


Obrazek

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn lut 28, 2005 19:16

zgadzam sie z kolegami, ja mialem to samo w mk2 1,3


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn lut 28, 2005 19:17

zgadzam sie z kolegami, ja mialem to samo w mk2 1,3


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » pn lut 28, 2005 19:29

Jesli jestes pewien ze to nie pod glowica to wes sie nie przejmuj dolej litra plynu i dojezdzisz do cieplejszych dni, potem sobie wymienisz :bigok:



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn lut 28, 2005 19:58

A u mnie po założeniu gazu jest tak, że zawsze jak naleje na maxa to i tak odparuje sobie pewną ilość i zatrzymuje się na dole zbiornika i niżej już nie schodzi. Zawsze mnie to dziwilo,ale mam tak od początku, zrobiłem już ok 85 tys. km i wszystko jest OK. :goof:



TOMI130

Post autor: TOMI130 » pn lut 28, 2005 23:51

Może być dziurka w nagrzewnicy wtedy powinieneś czuć słotki zapach w samochodzie jak się nagrzeje, czasami jeszcze samochód paruje w środku. A co do uszcelki pod głowicą to w polonezie miałem taki przypadek że dostawał się płyn w bardzo małych ilościąch do tłoków i ubywało bardzo powoli.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt mar 01, 2005 01:10

nawrotvw pisze:A u mnie po założeniu gazu jest tak, że zawsze jak naleje na maxa to i tak odparuje sobie pewną ilość i zatrzymuje się na dole zbiornika i niżej już nie schodzi. Zawsze mnie to dziwilo,ale mam tak od początku, zrobiłem już ok 85 tys. km i wszystko jest OK. :goof:
Ja mam to samo.



tytus

Post autor: tytus » wt mar 01, 2005 03:00

Niewiem jak to działa ale widziłem taki płyn który dolewasz do płynu i własnie takie małe wycieki ci likwiduje. Niewiem czy to dziła bo nie sprawdzałem ale wiem ze taki cos jest. Spróbuj moze alurat da rade.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » wt mar 01, 2005 15:50

Ciekawi mnie jedna rzecz,chodzi mi o parowanie szyb w samochodzie.Ja mam tak ze jak wsiade do samochodu to zaraz mi paruja,a po załaczeniu dmuchawy na maxa kilka sekund wystarczy i szyby sa odparowane .Po wylaczeniu dmuchawy po jakims czsie szyby znowu zachodza para>Czy taki objaw jest spowodowany ze nagrzewnica mi poszla????



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » wt mar 01, 2005 15:52

Ciekawi mnie jedna rzecz,chodzi mi o parowanie szyb w samochodzie.Ja mam tak ze jak wsiade do samochodu to zaraz mi paruja,a po załaczeniu dmuchawy na maxa kilka sekund wystarczy i szyby sa odparowane .Po wylaczeniu dmuchawy po jakims czsie szyby znowu zachodza para>Czy taki objaw jest spowodowany ze nagrzewnica mi poszla????



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » wt mar 01, 2005 15:56

Ciekawi mnie jedna rzecz,chodzi mi o parowanie szyb w samochodzie.Ja mam tak ze jak wsiade do samochodu to zaraz mi paruja,a po załaczeniu dmuchawy na maxa kilka sekund wystarczy i szyby sa odparowane .Po wylaczeniu dmuchawy po jakims czsie szyby znowu zachodza para>Czy taki objaw jest spowodowany ze nagrzewnica mi poszla????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości