Mk3 1.6 AEK Nierówne obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Mk3 1.6 AEK Nierówne obroty

Post autor: Rasputinek » czw sty 11, 2007 11:09

Przepustnica i silnik wyczyszczony a objawy nie ustapily.Mianowicie jest cos takiego jak silnik sobie pracuje na biegu jalowym a dodam mu gazu i odpuszcze to obroty nie zatyrzymuja sie na 800 tylko spadaja ponizej i dopiero w tedy wracaja ,czasami potrafi nawet pracowac na ok 400 obr/min przez chwile , jezeli jade i odpuszcze gazu i wysprzegle to jest taki sam objaw z tym ze potrafi nawet zgasnac.Teraz nowe objawy jakie zauwazylem, jezeli odpalam samochod wchodzi na okolo 820 obr/min lub nizej jak pozwole mu chwile popracowac to wchodzi na okolo ponad 1000 obr/min czyli prawidlowo i wtedy juz nie ma objawow opisanych powyzej.I jeszcze jedno zauwazylem jak bylo ok -1 stopien przejechalem 25 km i wskazowka temp byla pomiedzy 70 a 90,pisze o tym bo nie wiem czy to jest prawidlowe.Jeszce jedno czy ktos wie jakie maja byc prawidlowe wyniki w vag com 3.11 ktore parametry sa od czego ?Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 11, 2007 11:22

proponuję zapoznac się z tym oto linkiem BARDZO POUCZAJąCA LEKTURA na temat MOTRONICA!!!!!!!! czyli układem zasilania
http://astra.autokacik.pl/uklad_motronic.html



Rasputinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 01, 2005 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rasputinek » czw sty 11, 2007 12:28

Dzięki fantastyczna lektura ale niestety nic mi to nie mówi ponieważ conajmniej kilka elementów bym musiał wymienić żeby coś znaleźć.Może jakieś info na temat vag com'a
bo próbowałem go zdiagnozować i stwierdziłem że nie bardzo wiem co te parametry oznaczają np.: sonda ma chyba trzy różne okienka i różne parametry i nic z tego nie wiem z reszta nawet nie wiem jakie poowinna mieć prawidłowe :-(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości