[MkIV] Co to za urządzenie i do czego służy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

[MkIV] Co to za urządzenie i do czego służy...

Post autor: regitmc » sob gru 09, 2006 20:01

Witam!
Od jakiegoś czasu dręczy mojego MkIV brak mocy.Myśle że ten spadek mocy powiązany jest w jakimś stopniu z tym urządzonkiem, które pokazałem na zdjęciach. Objawy są takie że przy nagłym wciśnięciu pedału gazu obroty powinny niemal natychmiast zwiększyć się, jednak u mnie obroty wzrastają dość powoli. Mało tego następuje z tego urządzonka strzał i ulatnia się powietrze (moim zdaniem). Podobno jest to czujnik podciśnienia powietrza ale nie jestem pewenien czy mam racje... Co może być przyczyną moich problemów? Czy być może jest walnięty ten czujnik i odprowadza mi zbyt dużą dawke powietrza zubożając tym samym mieszankę paliwa co zkolei prowadzi do spadku mocy?
ObrazekObrazekObrazek


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz gru 10, 2006 00:11

Tak na 100% to nie jestem pewien, ale może to jest siłownik sterujący klapami w kolektorze dolotowym. Niektóre silniki mają regulowaną długosć kanału dolotowego i może to jest od tego. Ale pewien tego to nie jestem - nawet nie wiem, czy w golfach IV coś takiego było...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz gru 10, 2006 07:16

Hmmm w twojej wypowiedzi wynajduje coś znajomego, a mianowicie mój silnik to mode 1,6 SR. To SR oznacza SaugrohrRegisterumschaltbar od niemieckiego wynalazku przełączania długości kolektora ssącego Registersaugrohrumschaltung. Dowiedziałem się już również że w tym czujniku, czy też siłowniku jest podobno membrana gumowa która jest odpowiedzialna właśnie za sterowanie klapami kolektora dolotowego. Tylko teraz moje pytanie czy ta membrana mogła pęknąć i to powoduje za dużą dawke powietrza w moim samochodze przez co przydusza silnik?


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz gru 10, 2006 16:12

No pewnie, że mogło pęknąć. Ja mam golfa II z silnikiem PN. Tam jest taki sam wynalazek, który steruje położeniem przepustnicy. Pęknięcie membrany w tym nastawniku jest dość powszechne w tego typu silnikach (PN). Tylko tak się zastanawiam - silniki te mają już sowoje lata, więc nie ma się co dziwić, że membrana pęka. Ty masz młodszy silnik... Najlepiej sprawdź, czy ten silownik się w ogóle porusza - otwórz maskę i poruszaj linką od gazu. Jak siłownik pracuje, to wydaje się być z nim wszystko ok. A jak nie - no to wcale nie znaczy, że jest zepsuty, bo może być tak, że rusza się tylko wtedy, kiedy silnik jest obciążony. Najlepiej porównać z takim samym, sprawnym silnikiem.
A zmienna długość kanału dolotowego to chyba nie tylko w niemieckich samochodach jest stosowany - ojciec miał daewoo lanos, silnik 1.5 16V 100KM i tam też coś takiego było.

[ Dodano: Nie Gru 10, 2006 15:14 ]
A tak mi teraz przyszło do głowy - tam pod spodem jest chyba elektrozaworek strujący tym ustrojstwem - może z nim coś jest nie tak.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » ndz gru 10, 2006 16:42

kolego sciagnij ten wezyk gumowy od silowniczka do elektrozaworu przyloz do ust i pociagnij powietrze(tzn wytworz podcisnienie)
jesli silowniczek jest dobry to wciagnie ten bolczyk
oczywiscie na zgaszonym silniku
bo to wszystko jest sterrowane podcisnieniem
mozeszjeszcze sprawdzic czy w wezyku dochodzacym do elektrozaworku jest podcisnienie:odpal autko sciagnij ten wezyk i przyluz ppalec do wezyka lekko go zatykajac, jesli poczujeszze wciaga ci palec tzn zejest ok



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn gru 11, 2006 08:29

Już sam doszedłem do tego jak delikatnie ściągnąć cały element i sprawdzić czy membrana oraz z podciśnieniem jest OK. Tak więc ten mechanizm jest sprawny, jednak w dalszym ciągu dochodzą do moich uszu stuki z ukłądu dolotowego. Po wciśnięciu pedału gazu następuje przymulenie silnika praktycznie do zera, poczym zadziała ten właśnie czujnik, a pół sekundy póxniej nastepuje strzał w układzie dolotowym (tak jakby domykane łopatki lub coś podobnego) i samochód zaczyna ciagnąć.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr gru 13, 2006 00:39

ja bym na twoim miejscu sprawdził przepływomierz


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 13, 2006 08:15

szczeniak pisze:ja bym na twoim miejscu sprawdził przepływomierz
Tylko jak go sprawdzić bez kupowania nowego... Istnieją wogóle jakieś pewne metody sprawdzenia poprawnej pracy przepływomierza, które mógłbym we własnym zakresie sprawdzić.... Wiem, że można podjechać na VAG-byłem już ale wyskoczył błąd związany z recylkulatorem spalin, który podobno występuje tylko w dieslach a ja mam benzyniaka, więc coś nie tak...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » śr gru 13, 2006 08:35

Heh, jeden z punto którymi jeździłem na kursie tak robił, ale co to było, to nie wiem...


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr gru 13, 2006 11:34

regitmc pisze:
szczeniak pisze:ja bym na twoim miejscu sprawdził przepływomierz
Tylko jak go sprawdzić bez kupowania nowego... Istnieją wogóle jakieś pewne metody sprawdzenia poprawnej pracy przepływomierza, które mógłbym we własnym zakresie sprawdzić.... Wiem, że można podjechać na VAG-byłem już ale wyskoczył błąd związany z recylkulatorem spalin, który podobno występuje tylko w dieslach a ja mam benzyniaka, więc coś nie tak...
Nie jestem pewien ale oprocz bledow w vagu mozna odczytac w blokach mierzonych parametry przepływki, jak znajde to podrzuce.
Druga metoda jest pomiar napięć na pinach przepływomierza.
Trzecia najprostrza to podmienienie przepływki.

Ogólnie vag bardzo rzadko pokazuje uszkodzenie przepływki, najpierw sprawdz czy nie jest zasyfiona w srodku i jak chodzi po odpieciu jej. Jesli nie mam roznicy to na pewno jest przyczyna twojego problemu.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw sty 11, 2007 21:18

Ostatnio też zauważyłem, że z rury wydechowej wraz ze spalinami ulatnia się paliwo. Wydaje mi się że nadmiar niespalonego palia wydostaje się ukłądem wylotowym. Co może być tego problemem. Napewno większa dawka powietrza spowodowała by spalenie nadmiaru paliwa. Po całkowitym wciśnięciu pedłau gazu w podłogę, otwiera się całkowicie przepustnica i ten brak mocy zanika w tym momencie, ale wystarczy aby przepsutnica była otwara nieweiele i zaczyna się silnik dusić.

[ Dodano: Czw Lut 01, 2007 19:07 ]
Dobra problem rozwiązałem. Objawy były bardzo dziwne jak na przepływomierz, nawet sami fachowcy z ASO tak stwierdzili, ale okazało się że to własnie przepływka. Wszystko już chodzi jak trzeba i jestem zadowolony...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 234 gości