[mk3] problem z odpalaniem i nie tylko...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzywa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob mar 25, 2006 13:52
Lokalizacja: POZNAŃ/okolice

[mk3] problem z odpalaniem i nie tylko...

Post autor: Grzywa » pn gru 04, 2006 23:25

witam wszystkich!! mam nastepujacy problem z moim golfikiem a mianowicie dzisiaj rano gdy go odpalilem bylo wszystko ok podjechalem do mechanika na wymiane szczek z racji tej ze do mechaniora mialem 500m to silnik nawet nie zdarzyl sie rozgrzac zgasilem go i po chwili gdy mialem wjechac autem na stanowisko naprawcze nie moglem odpalic krecil krecil i nic po 5min walce zawolalem mechaniora podniosl maske i kazal mi odpalic i jak na zlosc odpalil mechanior wziol sprawdzil czy wszystkie kabelki sa na swoim miejscu i tyle niby wszytko ok....przed chwilka wrocilem z trasy silnik byl rozgrzany zostawilem auto przed domem i zgasilem po 15 min stwierdzilem ze wjade do garazu wiec wchodze do auta przekrecam stacyjke i co?nie odpalil znowu 5 min sie z nim meczylem az w koncu zaskoczyl jak gdyby nigdy nic sie nie stalo...jakby bylo malo silnik kreci tylko do 5200 zamiast do 6200 nie ma znaczenia czy na luzie czy na poszczegolnych biegach ale to juz od momentu gdy go kupilem czyli od roku i nic sie nie dzialo co to moze byc?czujnik polozenia walu korbowego wymieniony 2 miesiace temu czyzby znowu sie popsul?a moze pompa paliwa?:(

silnik to AGG rok 96...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239728][b]mk3[/b][/url]

Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Post autor: pilkozak » wt gru 05, 2006 00:57

witam
tak jak sam napisales przyczyn moze byc wiele:
-przewody
-swiece
-"konczca" sie pompa paliwa
-glupiejacy immobiliser
-filtr paliwa...
taka moja rada, nastepnym razem jak Cie autko zawiedzie i nie bedzie chcialo palic, odpalaj go z gazem wcisnietym do podlogi (nie pompuj) i trzymaj.



Awatar użytkownika
Grzywa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob mar 25, 2006 13:52
Lokalizacja: POZNAŃ/okolice

Post autor: Grzywa » wt gru 05, 2006 01:12

swiece sa prawie nowe(ngk) immobilisera nie mam filtr paliwa byl wymieniany to moze dacie jakas podpowiedz jak spraqwdzic czy z kablami WN jest wszytko lub jak mozna domowymi sposobami sprawdzic inne podzespoly ktore sa niesprawne w tym przypadku itp??odpalalem z gazem wcisnietym w podloge i nic a po 5 min odpalil bez wciskania gazu w podloge...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239728][b]mk3[/b][/url]

agniesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 19:46
Lokalizacja: Białystok

Post autor: agniesia » wt gru 05, 2006 11:47

ja mialam cos podobnego w swoim golfiku tylko ze u mnie potrafil zaskoczyc dopiero po pol godzinie to moze byc pompa paliwowa jak przekrecasz to posluchaj czy chodzi jesli nie to po prostu nie podaje paliwa u mnie tak bylo tylko ze ja mialm nowke pompe pojechalam do elektryka poprzyciskal wszystkie bezpieczniki zmienil przekaznik od pompy paliwowej na stary i narazie chodzi moim zdaniem sprawdz pompe paliwowa bezpieczniki od pompy i przekaznik



Awatar użytkownika
Grzywa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob mar 25, 2006 13:52
Lokalizacja: POZNAŃ/okolice

Post autor: Grzywa » wt gru 05, 2006 12:26

tez sie wlasnie zastanawiam nad ta pompa paliwa w weekend to sprawdze a jak nic nie pomoze to w pondzialek do mechaniora i znowu $$:(


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239728][b]mk3[/b][/url]

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt gru 05, 2006 12:50

kumpel dosc neidawno mial tez ten sam problem. jak odpalil to nie bylo problemow ale wlasnie jak zgasil to mu nie chcial odpalac mowil ze jak za 2 godziny wsiadzie to znowu odpali. bawil sie z kablami kopułką swiecami i nic. okazalo sie tak jak tu juz bylo powiedziane ze pompa sie skonczyla. mysle ze u ciebie bedzie to samo ,masz prawie te same objawy w aucie.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt gru 05, 2006 13:04

zdejmnij przewod paliwowy i niech ci ktos pokreci silnikiem a ty zobaczysz jak ci paliwko idzie z wezyka , moze isc malo paliwa
bedziesz wtedy wiedzial czy to wina pompy

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Grzywa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob mar 25, 2006 13:52
Lokalizacja: POZNAŃ/okolice

Post autor: Grzywa » czw gru 07, 2006 23:28

dzisiaj jezdzilem autkiem i nie mialem zadnych problemow z odpalaniem ani nic tzn obroty nadal dochodza tylko do 5200...ale zastanawiam sie czy jezeli jest popsuta pompa to nie powinno byc coraz gorzej z tym odpalaniem i normalna jazda???



wczoraj zgasl na dobre...silnik kreci i nie chce odpalic :grrr: dzisiaj juz go zaprowadzilem do mechanika jutro bedzie wiadomo co mu dolega prezynajmniej tak mi powiedzieli....

[ Dodano: 21 Gru 2006 15:24 ]
wszytko juz naprawione!! :grin: tzn autko odpala i jezdzi okazalo sie ze padl czujnik polozenia walu (wymienialem go 2 miesiace temu :grrr: ) i cewka zapłonowa wraz z modulem za wszystko zaplacilem 550zł :/ niby teraz ma byc dobrze tylko ze nadal odcina mi za wczesnie doplyw paliwa przy 5200 zamiast 6300 ale z tym bede sie bawic w przyszlym miesiacu jak bedemial nowe fundusze;) pozdro i dzieki za wszelka pomoc

autko naprawialem w serwisie boscha...moze tanio nie bylo ale jakosciowo ok:)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239728][b]mk3[/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 314 gości