[mk2 1.6TD 1V] demontaż katalizatora

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

[mk2 1.6TD 1V] demontaż katalizatora

Post autor: ghoost » pn lis 27, 2006 19:54

Jak to bywa po przejechaniu 222 000 km katalizator tlucze sie niesamowicie, wiem ze mozna jechac do mechanika zeby zdemontowal, ale chcialbym to samemu zrobic :bajer: i rodzą sie pewne pytania: :bigok:
1. Czy bez problemu mozna to zrobic samemu?? szczerze mówiac nie bardzo wiem w którym on sie dokladnie miejscu znajduje:/
2. Czy musze miec kanał do tego oraz spawarke?? (slyszalem ze mozna usunac zawartosc kata bez wycinania i wspawania rurki w to miejsce)
3. Czy po demontażu na przeglądzie bedzie problem z badaniami??
Za wszelka pomoc dzieki i punkciki jakies beda :okej:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » pn lis 27, 2006 20:14

Samemu raczej ciężko, bez kanału lub podnośnika i spawarki się nie obejdzie, jak u siebie w Golfie 2 to robiłem to pojechałem do warsztatu gdzie zajmują się tłumikami, wyjęli tam katalizator, wystukali z niego zawartość i potem wspawali do środka rurę, dodatkowo jeszcze wypełniając przestrzeń między tą nową rurą a obudową katalizatora watą szklaną dla dodatkowego wytłumienia. Całość po złożeniu wygląda jak oryginalna. Na badaniach technicznych nikt się do tego nie doczepił.


...życie to nie bajka, nie smyra nas po jajkach...

McFafik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:19
Lokalizacja: Kraków / Starchowice
Kontakt:

Post autor: McFafik » wt lis 28, 2006 00:10

ghoost pisze:Czy po demontażu na przeglądzie bedzie problem z badaniami
widze zes jest z krakowa ...czasem
jakby badania - a auto masz sprawne ....zadnych wymysłow ze swiatlami :)
to daj znac mozna u mnie w pracy zrobic ... jest stacja diagnostyczna
spalin nie badaja ... zreszta chyab nigdzie nie badaja :)


PEUGEOTA206 NIESTETY NIE DA SIę ZROBIC NA GERMAN STYLE :( wiec go sprzedam !!

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lis 28, 2006 00:54

ghoost pisze:1. Czy bez problemu mozna to zrobic samemu??
Jeśli nie masz kanału, migomatu, to szkoda się męczyć- i tak wylądujesz na warsztacie :P chalcik dobrze mówi.
ghoost pisze:3. Czy po demontażu na przeglądzie bedzie problem z badaniami??
Musiałbys szczególnie pechowo trafić ;) Oni z tego mają kasę, jak nie u jednych
ghoost pisze:mozna usunac zawartosc kata bez wycinania
, to jedziesz do innych i podbijają :bigok:
Ale wyjąć go jakoś i tak trzeba. No chyba, że już potrafią metodą ginekologiczną- wchodząc od końcówki wydechu zawartość kata zeskrobać :-k :bigok:
chalcik pisze:pojechałem do warsztatu gdzie zajmują się tłumikami, wyjęli tam katalizator, wystukali z niego zawartość i potem wspawali do środka rurę, dodatkowo jeszcze wypełniając przestrzeń między tą nową rurą a obudową katalizatora watą szklaną dla dodatkowego wytłumienia. Całość po złożeniu wygląda jak oryginalna
Hmmmmmm :hmm: Ale nic nie piszesz czy zapłącili Ci za zawartość kata? Płacą chyba około 150 zeta za kg, tam platyna siedzi :bigok: Czyżby Cię wy*****li, zawartość zawinęli i złupili kasę za robotę?
Pamiętajcie koledzy, zawartość zawsze zabieramy i na skup z nią! Spawanie się zwróci, a za resztę zatankować można ;)
McFafik, nie pisz za dużo, kto wie, kto czyta.... Badanie spalin jest przewidziane przepisami na przeglądzie (fakt, nikomu się nie chce, tak jak np. z hałasem :kac: ).
Pozdrawiam :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości