[MK2] Jak wymontować silniczek nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeys81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:52
Lokalizacja: Chrzanów

[MK2] Jak wymontować silniczek nawiewu

Post autor: jeys81 » śr lis 08, 2006 23:01

Witam! mam problem zastanawiam się jak wymontować silniczek nawiewu w VW golfie II ?
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 01:32 przez jeys81, łącznie zmieniany 1 raz.



cichy999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:40
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: cichy999 » śr lis 08, 2006 23:07

Silnik jest po prawej stronie (strona pasarzera ). Pod schowkiem masz półke musisz ją odkręcić jaak ją odkręcisz to jest tam takie wygłuszenie i o ile dobrze pamietam to taki kapsel plastikowy. Tylko nie próbuj tego silnika wyrywac na siłe trzeba go lekko przekręcić i powinien wyjść.
też go wymnieniałem.

Pozdro



jeys81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:52
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jeys81 » śr lis 08, 2006 23:17

:bigok: WIELKIE DZIĘKI BĘDE probowal jutro.

pozdrawiam



GREG_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 15:06
Lokalizacja: okolice Bielska

Post autor: GREG_85 » czw lis 09, 2006 08:50

tak jak napisał cichy999 silniczek jest po prawej stronie po zdemontowaniu półki o której pisał i pianki wygłuszającej czas na silniczek - odpinasz wtyczkę z zasilaniem następnie od strony komory silnika jest taki plastikowy "dzyndzel" odginasz go delikatnie w dół i całym silniczkiem przekręcasz kilka stopni - bodajże w prawo - po obróceniu silnik powinien dać sie wysunąć w dół. dmuchawa w II-ce ma to do siebie ze lubi sie przepalić bezpiecznik termiczny wewnątrz-po wyjęciu silnika i rozebraniu przyłącza do zasilania jest doskonale widoczny-w tedy dmuchawa chodzi tylko na III-cim zakresie, zastąpić go można kawałkiem miedzianego drucika, ale bezpieczniej jest kupić po prostu nowy-cena jakieś 3,50 w elektroniku. Polecam również przesmarowanie łożyskowania silniczka - mnie pomógł "silikonowy spray"
Powodzenia, Pozdrawiam


GREG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości