Passat 89 - Problem z ABS'ami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Passat 89 - Problem z ABS'ami

Post autor: Slawo80 » czw lut 10, 2005 13:03

Witam :helm:
Mam pytanko czy ktos bawil sie juz ABS'ami. Brat ma passata 89rok i netety nie dzialaja :(
Sprawdzalem czujniki - bo z tego co wiem sa to czujniki indukcyjne ?? wiec musza miec jakis opor - znalazlem jeden zwalony (mial przerwe - rozdlubalem i rzeczywiscie byla to cewka ;)) i po wymianie wszystkie mialy bardzo podobny - sprawdzalem tez jak to wyglada na czujnikach z seata w ktorym były sprawne ABS'y. Slyszalem tez ze trzeba zajzec do komputera pokladowego i ewentyalnie wykasowac bledy bo w przeciwnym razie wymiana czujnika nic nie da :( czy ktos moze to potwierdzic ?? Lub moze ktos wie jak mozna to sprawdzic na 100% albo jak wykasowac bledy jesli jest taka koniecznosc ??
Z gory dzieki za pomoc ;)
Pozdrowka:

Slawek



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

Post autor: lanumisu » sob lut 12, 2005 12:40

Wykasowac blad trzeba. Robia to servisy.



Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » sob lut 12, 2005 17:56

Cze
do skasowania wystarczy dobry komputer diagnostyczny i trochę pojęcia .
sprawdź czy nie ma za dużego luzu na łożyskach, wystarczy że będzi zła szczelina między czujnikiem a zębatką i po ptakach.


Kazek

Czy ktoś zna jakieś stronki poświęcone motocyklom M-72

Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » sob lut 12, 2005 22:11

Nie jestem pewien czy trzeba kasowac,ja u siebie w golfie mk3 mialem padniety czujnik wymienilem i nic nie kasowalem lampka zgasla i koniec.
Sprobuj odlaczyc akumulator na dluzej.Moim zdaniem masz jeszcze cos nie tak.Bledy permanentnie pamietaja nowsze sterowniki.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn lut 14, 2005 13:09

kaz pisze:Cze
do skasowania wystarczy dobry komputer diagnostyczny i trochę pojęcia .
sprawdź czy nie ma za dużego luzu na łożyskach, wystarczy że będzi zła szczelina między czujnikiem a zębatką i po ptakach.

Luzu niby na kolach nie ma ;)
Nie ma jakiegos sposobu zeby wykasowac albo sprawdzic co sie dzieje przez zlacze dziagnostyczne ?? bo wiem np jak w oplu vectrze sprawdzic zwierajac odpowiednie styki. Do astry tez udalo mi sie kiedyc poszukac. Nie znalazlem nic do VW. Albo tak niesmialo zapytam - ma ktos moze jakies info jak zrobic sobie kabelek do pcta i jakiego softu uzywac - bo slyszalem ze tak tez mozna tylko tez nigdzie nie moge poszukac :(


Pozdro:

Slawek.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn lut 14, 2005 13:10

VAUER6 pisze:Nie jestem pewien czy trzeba kasowac,ja u siebie w golfie mk3 mialem padniety czujnik wymienilem i nic nie kasowalem lampka zgasla i koniec.
Sprobuj odlaczyc akumulator na dluzej.Moim zdaniem masz jeszcze cos nie tak.Bledy permanentnie pamietaja nowsze sterowniki.

Dzieki za info ;) Sprawdze to ;)

Pozdro:

Slawek.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn lut 14, 2005 13:13

lanumisu pisze:Wykasowac blad trzeba. Robia to servisy.
Ja wiem ze w serwisie moga to zrobic tylko to troche kosztuje :otepienie:
A z kasa nie jest ciekawie wiec tak chwytamy sie roznych metod :( Wiesz moze ile taka przyjemnosc kosztuje ??

Pozdro:

Slawek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 383 gości