Kopcący diesel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Kopcący diesel

Post autor: michaltczew » pn lut 07, 2005 12:21

Czesc. Moj mk3 diesel strasznie kopci na bialo gdy go odpalam po przestanej nocy na parkingu (okolo -5 stopni) czy wasze dieselki tez tak dymią przy porannym rozruchu??? Moze mam walnieta swiece i dlatego tak robi kopci mi okolo 10 sekund conajmiej jakbym odpalal ikarusa komunikacji miejskiej :grin: Co o tym sadzicie??[/b]



stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » pn lut 07, 2005 12:29

Z tego co wyczytałem na forum to właśnie może być wina świec. U mnie jest podobnie - trzeba się tym zająć.


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

Mazzi

Post autor: Mazzi » pn lut 07, 2005 12:31

Chłopaki mój to dymi na czarno :))) i to nie tylko przy rozruchu ! żartuje;) przy odpalaniu jest ok, minimalnie na biało, natomiast pozniej, podczas jazdy, zawsze jak wcisne dno to czarno sie robi z tyłu...



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn lut 07, 2005 16:35

U mnie też biało przez pare minut.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn lut 07, 2005 16:41

Mazzi pisze:Chłopaki mój to dymi na czarno :))) i to nie tylko przy rozruchu ! żartuje;) przy odpalaniu jest ok, minimalnie na biało, natomiast pozniej, podczas jazdy, zawsze jak wcisne dno to czarno sie robi z tyłu...

ja mam podobna sytuacje jak jest zimny to kopci na bialo jak sie rozgrzeje/zlapie temperature czarny smog sie saczy za mna nic tylko wdychac :hehe:
zobaczcie jak benzyny kopca rano na bialo gorzej niz diesle dlaczego?
bo spaliny sa gorace a temperatura powietrza jest ujemna i dlatego to tak wyglada w lato problem ten znika bo jest cieplo :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości