[jetta 89r] Łożyska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jareks21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 22:23
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[jetta 89r] Łożyska

Post autor: jareks21 » wt paź 17, 2006 20:00

Witam posiadam jettę 1,3 89r.musze wymienić tylne łożyska,chciałem sie dowiedzieć czy moge zrobić to sam czy odwiedzić warsztat.Jeśli można to chciałem sie jeszcze spytać czy macie jakieś namiary na mechaników,którzy zajmują się mech.i elektromech.w tych samochodach ze Śląska rejon Dąbrowa Górnicza,Sosnowiec,Będzin itd.i potrzebuje się dowiedzieć jakie mam oznaczenie silnkia,podaje jeszcze raz vw jetta 1,3 89r. gaznikowy.Z góry serdeczne dzięki



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » wt paź 17, 2006 20:19

W warunkach garażowych robi się to samemu.Trzeba odkręcić bębny i po wyjęciu łożysk należy z dwóch stron wybić bieżnie.Później wcisnąć nowe bieżnie i założyć jak było.Nie pamiętam momentu dokręcenia nakrętek.Ale było to dokręcić do końca i luzować,żeby koło swobodnie się kręciło.Pamiętaj o nasmarowaniu łożysk przed włożeniem.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » wt paź 17, 2006 20:37

Nie ma problemu, jeśli umiesz wybić i wcisnąć bieżnie. Zobacz, jak łożyska są złożone podczas demontażu starych i zrób tak samo. Nie są skomplikowane.
Łożyska dokręca się tak, żeby podkładka pod nakrętką dała się jeszcze przesuwać pod naciskiem śrubokręta. Potem trzeba trochę pojeździć, a po jakimś czasie jeszcze raz sprawdzić pionowe luzy na kole (po podniesieniu samochodu lewarkiem) i ewentualnie doregulować.
To wszystko.



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » wt paź 17, 2006 21:14

Spokojnie sam wymienisz ja mam 17 lat i u taty wymieniłem tylko musisz ostrożnie wybijać ja nowe łożyska dobijałem starymi co do włożenia ich to wchodzą tylko na jeden sposób i daj dużo smaru :) Musisz jeszcze uważać żeby nie ubrudzić tego w jakimś piasku. Powodzenia :bigok: Aha dokręcasz do końca i popuszczasz 1/3 obrotu



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [jetta 89r] Łożyska

Post autor: RobertP » wt paź 17, 2006 21:33

jareks21 pisze:Witam posiadam jettę 1,3 89r.musze wymienić tylne łożyska,chciałem sie dowiedzieć czy moge zrobić to sam czy odwiedzić warsztat.
możesz zrobic sam
ja robiłem to kilkanascie razy
jeden z opisów moich masz TUTAH-zmieniałem przy okazji robienia szczęk hamulcowych
i TUTAJ - z fotką zapodaną przez Atomic10
nie ma znaczenia czy masz jette czy my golfa lub passata zasady sa takie same o ile masz hamulce bębnowe z tyłu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 618 gości