[MK2] zagadka z amortyzatorami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[MK2] zagadka z amortyzatorami

Post autor: motorufus » pn paź 02, 2006 21:57

WItam.
Mam następujące pytanie. Właśnie kupiłem amortyzatory (wkłady) do mojego MKII rok 1986 i po rozebraniu tych na których jeździłem do tej pory ku mojemu ździwieniu okazało się że po odkręceniu gwintowanej nakrętki kolumny wylał się olej, a ze środka wyszły jakieś bebechy (zupełnie nie przypominające kupionych wkładów) po wyciągnięciu i wylaniu wszystkiego włożyłem do środka wkład. W dolnej części nawet pasuje dosyć dobrze ale w górnej jest duży luz między wkładem a kolumną. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. A może tak ma być. Po skręceniu jakoś to się trzyma kupy ale nie mam przekonania że to tak ma być. Za wszelkie rady serdeczne dzięki. :kac: :kac: :kac: :kac:
Ostatnio zmieniony śr paź 04, 2006 20:11 przez motorufus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 02, 2006 22:00

Bebechy do kosza,wkłady wrzuć,poskręcaj i założ.
Będzie ok.
Ale latać nie może.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » pn paź 02, 2006 22:39

no ba tak ma nie byc wlasnie na sama gore powinienes miec w zestawie taki pierscien ktory ukala ten wlasnie wklad w odpowiednim pionie i wtedy wlasnie nie lata i po skreceniu wszystkiego masz pewnosc ze nic sie nie stanie niewiem jakiej marki kupiles te amorki ja do siebie dalem monro`a i ten pierscien byl i z tego co widze to jest na "standardzie" w opakowaniu



motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » wt paź 03, 2006 07:22

Niestety znowu się okazuje że "tanie mięso psy jedzą" Kupiłe jakieś tanie firmy GPD i niestety tego w zestawie nie było. I kto mi powie gdzie teraz tego szukać :kac: :kac: :kac: :kac: :grrr: :grrr: :grrr:



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » wt paź 03, 2006 09:52

wybierz sie gdzies do jakiegos sklepu co maja urzywane części albo na jakis szrot no innego wyjscia niemasz niestety albo jechać do sklepu co to kupiłeś i zapytać czy tak naprwde niema tego w zestawie chyba ze ja poszkukam u siebie po ostatniej wymianie moze gdzies sie szwedja takie



motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » wt paź 03, 2006 10:02

GOLFSTROM_MK_II pisze:wybierz sie gdzies do jakiegos sklepu co maja urzywane części albo na jakis szrot no innego wyjscia niemasz niestety albo jechać do sklepu co to kupiłeś i zapytać czy tak naprwde niema tego w zestawie chyba ze ja poszkukam u siebie po ostatniej wymianie moze gdzies sie szwedja takie
Niestety kupiłem w internecie i w zestawie napewno nie było. Gdybyś to przypadkiem znalazł to byłbym niezmiernie wdzięczny bo na okolicznych szrotach wczoraj byłem i nic takiego nie mieli



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » wt paź 03, 2006 10:14

oki to ja poszukam i sie odezwe :)



modzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 03, 2006 16:28
Lokalizacja: Lublin

w miejsce pierścienia załóż zebezpieczenie seger

Post autor: modzu » wt paź 03, 2006 11:08

motorufus pisze:Niestety znowu się okazuje że "tanie mięso psy jedzą" Kupiłe jakieś tanie firmy GPD i niestety tego w zestawie nie było. I kto mi powie gdzie teraz tego szukać :kac: :kac: :kac: :kac: :grrr: :grrr: :grrr:
Też kupiłem takie amory - na allegro po 37 PLN i też rozłożyłem ręcę. Z pomocą przyszedł mój tata - w to miejsce założyłł pierścień zabezpieczający typu seger, pół roku hula bez problemu - jestem zadowolony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości