[radio] Fabryczne radio... Instrukcja podłaczenia - schemat

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Domel81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 10:45
Lokalizacja: P-n

[radio] Fabryczne radio... Instrukcja podłaczenia - schemat

Post autor: Domel81 » pn wrz 18, 2006 10:51

witam,

Obrazek

Czy ktoś posiada schemat podłaczenia takeigo radia...?
Niestety ale naklejka na radiu jest w takim stanie, że nie można nic odczytac...

Pozdro
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 20:41 przez Domel81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn wrz 18, 2006 18:16

masz vw i instalacja posiada kostkę iso i to radio posiada iso więc żadny schemat nie jest ci potrzebny wpinasz i gra



Domel81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 10:45
Lokalizacja: P-n

Post autor: Domel81 » pn wrz 18, 2006 18:35

harrygo1 pisze:masz vw i instalacja posiada kostkę iso i to radio posiada iso więc żadny schemat nie jest ci potrzebny wpinasz i gra
No właśnie w tym problem ze auto nie miało kostki... Dokupiłem i teraz nie wiem jak jest "ułożone" zasilanie w radiu... i czy w ogole ono dziala...



Awatar użytkownika
sebal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 597
Rejestracja: pt lis 12, 2004 00:13
Lokalizacja: WWL

Post autor: sebal » pn wrz 18, 2006 20:40



[img]http://images44.fotosik.pl/147/1f6725c578e36297.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » śr wrz 20, 2006 00:55

1 wiązka (zasilająca):
czerwono-biały + : styk nr 7 w kostce zasilania
brązowy - (masa) : nr 8
brązowo-czerwony + (pojawia sie po włożeniu kluczyka do stacyjki) : nr 4
szaro-niebieski + (pojawia sie po załączeniu świateł) : do pinu nr 6 w kostce
niebiesko-biały + ( 0.5V ) nie mam pojęcia gdzie to i co to robi :) (prawdopodobnie jest to GALA - samoczynne pogłaśnianie radia podczas przyspieszania samochodu)

2 wiązka (głośniki):
czerwono-biały i brązowo-biały to prawy przód
niebiesko-zielony i brązowo-czerwony to prawy tył
brązowo-niebieski i czarny to lewy przód
czerwono-zielony i brązowo-czarny to lewy tył

co do kostki od głośników to za bardzo nie pamiętam jak to szło. Te wszystkie przewody głośnikowe co mają kolor brązowy to są minusy (chyba :) ), więc jak będziesz to podłączał, zebys nie pomylił polaryzacji. A ta kostka jest podłączana napewno tak: cztery środkowe wtyki to są głośniki przednie (lewa strona środka to lewe głośniki, a prawa to prawe) a zewnętrzne wtyki to są głośniki tylne. Tylko jakoś nie pamiętam gdzie jest lewa strona a gdzie prawa tej kostki, więc nie mogę Tobie podać numeracji tak jak w przypadku kostki zasilającej. Ale do tego to juz sam napewno dojdziesz

p.s. Z wlasnego doświadczenia wiem, ze będziesz musiał jeszcze mostek jeden zrobić, bo to radio wymaga trzech plusów (ja tak miałem jak je podłączałem do swojego Golfika)
p.s.2 Żeby wszystko było jasne to tam: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... isooem.htm na dole masz opisane piny od tego radia
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 11:41 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



daniel2411
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 04, 2006 14:52
Lokalizacja: CZERNIN

Post autor: daniel2411 » pn lis 13, 2006 16:23

Witam mam problem odłączyłem akumulator i teraz niewiem jak wprowadzić prawidłowo kod dwa razy prubowałem a teraz pokazał się napis SAFA 2 inic nie można zrobić pomóżcie.


Daniel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości