[TDI VP] [tdi vp] agr problem z pompa 11

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daniel199511
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 18:20

[TDI VP] [tdi vp] agr problem z pompa 11

Post autor: daniel199511 » pn gru 17, 2018 18:33

Witam mam problem z pompa wtryskowa, zmieniłem pompę po regeneracji i wtryski. Pompę zamówiłem 11mm a wtryski z końcówkami 0.216 wtryski zmieniłem i odpaliłem go jeszcze na starej pompie, normalnie odpalił. Wymieniłem pompę blokując ja śruba i ustawiając koło zamachowe na kreski i odpala tylko z plaka, po przejechaniu kilkunastu metrów samochód gaśnie.. Kąta wtrysku dokładnego nie ustawiłem jeszcze bo kolega jeszcze nie wrócił a ma vcds ale wydaje mi się dziwne że samochód gaśnie tak jakby się zapowietrzal i nie odpala wgl bez plaka.. Czy to wina pompy czy złej nastawy? Dodam że pompa że sztywnym korpusem z regulacją kąta na kole zębatym.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI VP] Re: [tdi vp] agr problem z pompa 11

Post autor: muszkatobiasz » pn gru 17, 2018 22:31

przestaw pompę na fasolkach i zobacz czy będzie różnica



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI VP] Re: [tdi vp] agr problem z pompa 11

Post autor: Michał_1977 » śr gru 26, 2018 10:42

muszkatobiasz pisze:
pn gru 17, 2018 22:31
przestaw pompę na fasolkach
Jeżeli pompa ori (nie składak) 11mm z automata, to raczej nie ruszałbym tego.
Pompa mogła stać długo gdzieś na magazynowej półce i po prostu zastała się. Niestety tak się dzieje. Łopatki pompy wstępnej nie pracują w pełnym zakresie i pompa po prostu nie utrzymuje ciśnienia wewnętrznego. O ile silnik będzie pracował na wolnych obrotach, to po dodaniu gazu zgaśnie od razu lub po 2-3 sekundach.
Zainwestuj w pompkę ręczną, taką przepływową i zamontuj ją między filtrem a pompą. Pompką wspomagaj pracę silnika na jałowych obrotach i daj mu tak popracować trochę. Jak trzeba, to i godzine lub dwie. Chodzi o to, by pompa przepłukała się świeżym paliwem i osady które powstały i blokują części, rozpuściły się i poszły w diabli.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Robekrobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob gru 15, 2018 07:03

[TDI VP] Re: [tdi vp] agr problem z pompa 11

Post autor: Robekrobek » śr gru 26, 2018 11:19

Wymiana pompy i wtryskow bez vcds to loteria



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości