Zawór EGR pytanie z teorii

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darrekban
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 21:07

Zawór EGR pytanie z teorii

Post autor: darrekban » śr lis 08, 2017 09:48

Witam szacownych Forumowiczów!
Jestem nowym członkem Forum i wiem że o EGR jest mnóstwo postów jednakże nie znalazłem nic podobnego. Otóż od niedawna jestem posiadaczem Golfa 1.6 z automatem silnik AVU 102 KM z 2000 r. Auto w niezłym stanie, ładnie się wkręca, wolne obroty stabilne, brak nieszczelności w dolocie i wydechu, VAG pokazuje obie sondy i kat. OK., spalanie w normie. 2-letnia instalacja LPG BRC. Pracuje idealnie na Pb i LPG. Sprzedający (zresztą mój znajomy) poinformował mnie że wymieniał ok. 2 lata temu zawór EGR. Kupił jakiś tani zamiennik i w żaden sposób nie można go zaadaptować. Zaślepił go więc i poza błędem słaby sygnał z potencjometru EGR nic się nie dzieje i auto śmiga normalnie. Kupiłem używany zawór PIERBURGA. W celu sprawdzenia podłączyłem bez montażu i adaptacja przebiegła bez problemu. Wykasowałem błąd EGR i z ciekawości z tak podłączonym zaworem zacząłem jeździć. Po kilkudziesięciu kilometrach wywaliło check. Okazało się że pokazuje się błąd 16555 - uboga mieszanka. Kasowałem parę razy i ciągle to samo. Zdziwiło mnie to bo co to ma do rzeczy skoro zawór w aucie jest niesprawny elektrycznie i w dodatku zaślepiony. Podłączyłem więc z powrotem niesprawny zawór w aucie, wykasowałem błędy. Po przejechaniu w różnych warunkack 1700 km poza błędem EGR błędy 16555 - uboga mieszanka nie pojawiają się. Teraz pytanie: czy zamontować ten zawór PIERBURGA i go "odślepić", czy zostawić tak jak jest. Świecący się check jeśli dotyczy tylko EGR nie przeszkadza mi za bardzo.
Dzięki z góry za wszelakie sugestie :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zawór EGR pytanie z teorii

Post autor: marcin7x5 » śr lis 08, 2017 20:47

Skoro podpiąłeś i uruchomiłeś poprzez adaptację zawór egr to dałeś info do ecu że układ doprowadzania spalin działa czyli sterownik wysterowywuje mieszanką paliwa tak jakby dostawały się do dolotu spaliny poprzez egr. Ale fizycznie ich nie ma co sterownik widzi poprzez odczyty na sondach czyli coś mu nie pasuje. I tak koło się zamyka...trzeba zamontować sprawny egr i go odetkać lub wykasować z programu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości