1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
EnderMówca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 20:28

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: EnderMówca » ndz cze 18, 2017 20:54

Witam wszystkich,

jestem świeży na forum, chciałbym zagościć na stałe ponieważ zaczynam swą przygodę z MK4 z silnikiem AKL o pojemności 1.6SR (101km, 74kW). Kilka tygodni temu ww. auto oddałem do mechanika celem wymiany kompletu rozrządu (pasek + napinacz + pompa wody). Po wymianie rozpoczęła się fala problemów. Mianowicie zaraz po odebraniu auta, na drugi dzień zaraz po uruchomieniu silnika z okolic alternatora zaczął wydobywać się dziwny dźwięk przypominający rzężenie (dźwięk ustępuje po krótkiej jeździe) - po reklamacji usługi mechanik wymienił jakąś rolkę, lecz problem nadal występuje. Drugi kłopot to dziwnie położony pasek rozrządu (zdjęcie poniżej). Moje pytania brzmią: czym może być to rzężenie (wg. mechanika alternator jest ok) oraz czy takie położenie paska jest prawidłowe? Mechanik twierdzi, że wszystko jest w porządku, podobno napinacz trzyma pasek i "nie powinien się zsunąć". Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: marcin7x5 » ndz cze 18, 2017 20:58

Te odgłosy to może być efekt zbyt mocno napiętego paska. Trzeba spojrzeć na znaki na rolkach napinających. Jeżeli chcesz mieć pewność co do alternatora to zdejmij pasek i odpal silnik.



Awatar użytkownika
EnderMówca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 20:28

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: EnderMówca » ndz cze 18, 2017 21:09

Dzięki za szybką odpowiedź, postaram się to zrobić, z tego co widzę to nie jest to skomplikowane. Najlepsze jest to, że problem ten nie występuje za każdym razem po odpaleniu a już w ogóle nie występuje gdy auto przejechało jakąś odległość. A jak myślisz co z montażem paska rozrządu? Jest on prawidłowy? Jeden ze znajomych mechaników twierdzi, abym reklamował cały zestaw bo coś jest nie tak, a jeśli mechanik montujący nowy rozrząd stwierdzi inaczej to mam go poprosić o pisemną gwarancję na ten temat :)



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: morloh » ndz cze 18, 2017 21:36

a nie rzężi z skrzyni biegów? (np. mieli urawne nity )



Awatar użytkownika
EnderMówca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 20:28

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: EnderMówca » ndz cze 18, 2017 21:44

Niemożliwe w tym przypadku, nie takie to rzężenie, raczej coś związanego z paskiem wielorowkowym.



Awatar użytkownika
EnderMówca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 20:28

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: EnderMówca » pn cze 19, 2017 19:41

Alternator mimo wieku jest sprawny. Oddałem auto do mechanika z powodu braku czasu na samodzielną naprawę, zobaczymy co będzie.



Awatar użytkownika
EnderMówca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 20:28

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: EnderMówca » wt lip 04, 2017 21:09

Czy ktokolwiek jest w stanie napisać coś o położeniu paska na zdjęciu? Niestety, pomimo wymiany jednej z rolek oraz napinacza (podobno wadliwego) problem nadal występuje. Sam nie jestem w stanie dokonać naprawy a nie chce wykładać więcej kasy.



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

1.6 SR AKL problemy po wymianie rozrządu

Post autor: morloh » wt lip 04, 2017 23:59

Co do paska mam tak podobnie ustawiony mogę ci zdjęcie zrobić. Nagraj filmik z pracy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 93 gości