cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kubfra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 09, 2017 10:31

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Kubfra » czw mar 09, 2017 21:16

Witam wszystkich.mam problem ponieważ mam strasznie mokry silnik i mój golf troche za duzo pali ,po krotkich ogledzinach doszedlem do wniosku ze 3 i 4 wtryskiwacz jest mokry,w 4 wtrysku nakrętka od przewodu wysokiego cisnienia (klucz 17) jest w miare sucha a wiec to musi cieknąć gdzies z samego wtrysku,a wiec postanowilem ze najpierw zajme sie 3 wtryskiem bo tam ewidentnie lecialo z tej nakrętki od gory tzn nie od strony gwintu wtryskiwacza tylko od tej strony gdzie wchodzi przewod wysokiego cisnienia,a wiec najpierw sprobowalem dokrecic i nic to nie dalo,to wybralem sie na szrot i tam zakupilem tez przewod wys cisnienia do 3 cylindra i przy probie podmianki niestety okazało sie jakby moja pompa wtryskowa byla bardziej wysunieta w prawo,a wiec zaczalem troche naginac ten przewod aby mniej wiecej podpasowal,gdy juz to sie udalo dokrecilem mocno i uruchomilem silnik,niestety okazalo sie ze cieknie jeszcze mocniej :rozpacz: ma wiec ktos pomysl co z tym zrobic?myslalem zeby pojechac do kolegi ktory ma imadlo i zeby dokladnie powyginac te przewody zeby nie musiec sie z nimi silowac podczas montazu zeby weszly do otworu we wtryskiwaczu,albo moze zastosowac jakies cienkie podkladki od śróbek jako uszczelke pomiedzy wtryskiem a przewodem.macie jakieś rady? Samochód to vw golf II 1.6 td 60km



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Dansli » czw mar 09, 2017 21:41

to jest na stożku.
jeśli odpowiednio wygniesz przewód , żeby nie był naprężony i pasował w miare ok na wtryskiwacz to po odpowiednim dokręceniu musi być ok - nie może ciec


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Kubfra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 09, 2017 10:31

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Kubfra » czw mar 09, 2017 21:56

Dzięki,jak będe miał dostęp do imadła to spróbuje to poprowadzić tak żeby było jak najmniej naprężone,stożki w starym przewodzie były już spłaszczone w porównaniu do "nowych",jak ogarne to na imadle to dam znać czy sie poprawiło



Kubfra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 09, 2017 10:31

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Kubfra » czw mar 09, 2017 22:03

I jeszcze jakby ktoś mógł ewentualnie powiedzieć gdzie kupie takie przewody ,albo podać jakiegoś linka poniewaz ja szukalem na necie i do mk2 za nic nie moglem znalezc,nawet uzywek



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: arka10 » pt mar 10, 2017 00:04

Zadzwoń jutro koło południa to sprawdzę czy jeszcze jakieś mam.
Tel. 797 384613



Kubfra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 09, 2017 10:31

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Kubfra » ndz mar 12, 2017 22:50

Bardzo dziękuje za pomoc.Wygiąłem przewod zeby pasowal w gniazdo,potem poprzykręcałem te takie metalowe elementy co trzymają te przewody razem,potem odpowiednio już dokręciłem te nakrętki i przewody suche :pub:



Kubfra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 09, 2017 10:31

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: Kubfra » ndz mar 12, 2017 23:05

Teraz tylko wtryskiwacze ponizej mokre,ale chyba ogarne inne wtryski i metoda prob i bledow te niecieknace zamontuje a jak te podmienione tez beda ciekly to wtedy rozkrece je i drobnym papierem przetre ta taka miedziana uszczelke we wtrysku i te powierzchnie styku tej uszczelki



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

cieknie paliwo z nakrętki przewodu wysokiego cisnienia

Post autor: arka10 » pn mar 13, 2017 00:07

Tam nie ma żadnych uszczelek. Nie zapomnij o nowych podkładkach pod wtryskiwacze. Najlepiej zadzwoń.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości