1.6 sr akl branie oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawwia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 23:54

1.6 sr akl branie oleju

Post autor: pawwia » pt mar 03, 2017 09:46

Witam. Wiem że tematów o braniu oleju jest milion jednak chciałbym się upewnić co do mojego problemu. Tak więc kupiłem golfa we wrześniu. Miał uszkodzony termostat. Jeździłem z tym problemem do lutego. Oleju zbytnio dolewac nie musiałem. później zmieniłem termostat. Wskazówka teraz stoi w miejscu jednak zaczął dość mocno palić olej. Jeśli chodzi o kopcenie to widzę je w lusterku tylko wtedy kiedy silnik jakiś czas ma już 90*, sądzę że od kiedy olej ma wyższą i tylko wtedy kiedy ruszam i zmieniam biegi do 3, później nie.. Są jednak dni kiedy wgl nie kopci. Po odpaleniu nie kopci nic a nic. Ostatnio pojechałem do swinoujscia i spowrotem czyli jakieś 250 km i 2 razy musiałem dolewac po 1,5 l . W mieście na 200 km bierze 2 kreski na bagnecie czyli ok 200 ml.
Komputer Pokazuje błędy 01177 sterownik silnika uszkodzony oraz Oraz upper lambda limit

Dodam że mam założona instalacje stag4.

Jeszcze jedna rzecz która mnie jeszcze nurtuje to kiedy zdejme odsłonę pod silnikiem to niektóre przewody są pokryte olejem, więc może ma jeszcze jakiś wyciek.

Czy pomoże tu tylko remont? Czy oczyszczenie odmy coś może pomóc?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 sr akl branie oleju

Post autor: marcin7x5 » sob mar 04, 2017 12:22

Typowe problemy olejowe tego silnika to zapieczone pierścienie. Było to już wiele razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości