Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagnetu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ci3zki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 28, 2016 13:06

Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagnetu

Post autor: ci3zki » pn lis 28, 2016 13:25

Witam. Jestem posiadaczem golfa IV 1.6 8v 1999, kod silnika AKL. Pzy okazji wymiany świec poprosiłem mechanika również o wymianę prowadnicy (rurki) bagnetu (miarki oleju), gdyż poprzednia była potrzaskana i poklejona izolacją. Po odbiorze auta, sprawdzając olej zauważyłem, że bagnet jest suchy. Zadzwoniłem do mechanika z podejrzeniem, że zainstalował on rurkę o innym, dłuższym wymiarze. Natomiast bagnet pozostał stary. Mechanik odpowiedział, że część którą zainstalował, miała odpowiedni numer katalogowy.
W tym momencie nie wiem, czy dolać oleju tak aby przy obecnym wskazaniu była to wartość prawidłowa. Najlepszym pomysłem, byłoby spuszczenie oleju i sprawdzenie jego ilości. Niestety obecnie nie mam do tego warunków. Dlatego w tym momencie jedyne co mogę zrobić to sprawdzić poziomu oleju drutem zatapiając go maksymalnie do spodu silnika, odczytać poziom oleju i porównać go z autem o tym samym silniku.

Prośba do kogoś z forum, z prawidłowym poziomem oleju o sprawdzenie za pomocą drutu poziomu oleju i podanie tej informacji.

Dodam, że olej został wymieniony 2100km temu, a jego ilość wlana do silnika wynosiła 4.8 litra, więc jeżeli rzeczywisty poziom oleju spadł aż tak bardzo, to byłoby to niepokojące.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagnetu

Post autor: psilos1 » pn lis 28, 2016 20:45

Rurka bagnetu wskakuje na swoje miejsce z charakterystycznym "kliknięciem"-trzeba użyć troche siły.Poziom na bagnecie z min do max to litr...przy przebiegu ponad 2tys km mógł tyle "wciągnąć"



ci3zki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 28, 2016 13:06

Re: Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagn

Post autor: ci3zki » pn lis 28, 2016 20:52

psilos1 pisze:Rurka bagnetu wskakuje na swoje miejsce z charakterystycznym "kliknięciem"-trzeba użyć troche siły.Poziom na bagnecie z min do max to litr...przy przebiegu ponad 2tys km mógł tyle "wciągnąć"
Rurka już dalej nie najdzie, gdyż pod koniec długości rurki jest takie plastikowe "ucho" które nachodzi na metalowy wypust takiego specjalnego mocowania. Więc wydaje mi się, że jeżeli chodzi o zainstalowanie tego elementu to jest to zrobione dobrze.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagnetu

Post autor: psilos1 » pn lis 28, 2016 20:59

Skoro jest zrobione dobrze to dolej oleju do poziomu z bagnetu :bigok:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Sprawdzenie poziomu oleju po instalacji nowej rurki bagnetu

Post autor: marcin7x5 » śr lis 30, 2016 22:11

Chcesz mieć pewność to tylko spuszczenie oleju i sprawdzenie ile go jest faktycznie wchodzi w grę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości