Zwarcie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Perliq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 18, 2016 18:40

Zwarcie

Post autor: Perliq » czw sie 18, 2016 18:51

Witam mam pewien problem, wczoraj jak wymienialem sonde lambda (uniwersalna) po połączeniu wszystkich kabli zapomnialem a nawet nie pomyslalem o zaizolowaniu kazdego kabla z osobna (nie wiem dlaczego) i zaizolowalem wszystkie tak ze kable sie stykaly a co za tym idzie robily zwarcie po postawieniu samochodu na kola i odpaleniu samochodu przestal dzialac pedal gazu a po podlaczeniu v-scana wywalilo mi 5 bledow
- trzy zwiazane z pedalem gazu
-blad czujnika temperatury cieczy
-blad czujnika walka rozrzadu

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki wewnatrz samochodu i przy akumulatorze, sprawdzilem wszystkie przekazniki pod kierownica wymienilem sonde lambda na nowa (kupilem dwie 4 przewodowe jedna miala isc przed a druga za katalizatorem ale ta przed okazala sie przewodowa wiec jedna mialem w zapasie)

Czy ktos podpowie mi chociaz albo jakos mnie naprowadzi co moze byc przyczyna ? Dodam, ze samochod odpala i utrzymuje obroty one ani nie faluja ani nie sa zawyzone. I jesli okaze sie ze mam poszczegolne czujniki do wymiany to fajnie jakby mogl mi ktos powiedziec jak je sprawdzic.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zwarcie

Post autor: Qto » pt sie 19, 2016 13:02

Jaki dokładnie silnik?
Jaki rok auta?r
O jakich kablach piszesz? Od sondy? Jeśli tak to od której?
Podaj numery błędów...

...możliwe że upaliłeś masę w ECU



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości