1.6 benzyna dymi

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xeoners
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 13, 2011 18:16

1.6 benzyna dymi

Post autor: Xeoners » czw lip 14, 2016 20:09

Witam, opisze szczegółowo mój problem

Rok temu kopiłem auto z silnikiem 1.6 v8 ahl. nie wiedziałem jaki tam jest olej jeździłem na nim ok 5 miesięcy pojechałem do znajomego mechanika i mowi słuchaj Kamil wlejemy mu motula 20w60;// nie wiemy co był za olej a tak to nie będzie wycieków... ok zrobił tak jak uważał przecież to on jest mechanikiem.

3 dni temu zaobserwowałem bombeki(piane) na bagnecie (Nie była to maź) i zaczął dymic na cieplym i na zimnym silniku pojechałem do innego mechanika wykluczył mi wycieki , uszczelka pod głowicą jest ok ) stwierdził że ten olej zaszkodził silnikowi zmienilismy olej wszystko zlaliśmy i wlał castrol 10w40 powiedział że to powinno pomoc powiedzie mi czy to rozwiaże moj problem. Dziś troche jeździłem dymi juz duzo mniej wcześniej szedł jak z parowozu dym z tłumika. Pomożcie mi...



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

1.6 benzyna dymi !!POMOCY!!

Post autor: Brago » pt lip 15, 2016 01:10

20w-60 był idiotycznym posunięciem do tego silnika.. Za rzadki olej, który Ci wlał `mechanik` nr.1 wypłukał jakiś tam nagar co się osiadł i uszczelniał w jakiś sposób silnik.

Dymił bo silnik pewno nie ma przejechanych 50 tysięcy a z 300tyś i pierścienie i uszczelniacze zaworowe są już wysłużone wiec Ci silnik spalał olej.

Pojeździj trochę, monitoruj stan oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości