Znikający płyn chłodniczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skit32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20, 2015 16:54
Lokalizacja: Lubartów

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: skit32 » śr cze 29, 2016 21:20

Witam,
Jestem posiadaczem VW Golfa IV 1,6 z gazem, 8 zaworowy- oznaczenie AKL. Dziś po raz drugi miałem następującą sytuację: wsiadam do auta, odpalam po czym po chwili jest trzykrotny dźwięk ostrzegawczy oraz miga ikonka płynu chłodniczego. Gasze, podnoszę maskę, a w zbiorniku na płyn jest trochę tylko na dnie. Po dolaniu już jest wszystko ok. Pierwszy raz taka sytuację miałem miesiąc temu (dzień po teście klimatyzacji, test miał trwać 30 minut i po 20 minutach zaczęło spadać cisnienie co oznacza ze układ klimatyzacji nieszczelny) . Wtedy również dolałem płynu i kontrolowalem jego stan- samochód jeździł zagrzany, niezagrzany, jeździł dzień w dzień jak i stał nieużywany 5 dni i poziom płynu był ok aż do dzisiaj. Jakieś rady co to może być? Pod samochodem sucho, może po prostu powietrze z przewodów ucieka przez co powstaje miejsce dla płynu, sam już nie wiem.

Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » śr cze 29, 2016 21:26

Masz lpg? Jeżeli tak to sprawdź parownik. Zobacz też czy nie dymi ci na biało z rury wydechowej oraz czy nie masz mokro na dywaniku po stronie pasażera co świadczy o rozszczelnieniu nagrzewnicy.



skit32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20, 2015 16:54
Lokalizacja: Lubartów

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: skit32 » śr cze 29, 2016 21:29

Jutro zobaczę z tymi dywanikami, a co do dymienia to dosłownie minimalnie na biało



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » czw cze 30, 2016 06:58

O tej porze roku nie powinien dymić wcale ewentualnie delikatnie i krótko po rozruchu zimnego silnika.



skit32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20, 2015 16:54
Lokalizacja: Lubartów

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: skit32 » czw cze 30, 2016 15:26

Sprawdziłem pod wszystkimi dywanikami - sucho, samochód nic a nic nie kopci - opierałem się na obserwacjach z zimy lub gdy były lekkie przymrozki, dziś sprawdziłem i jest ok zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Dolałem ponad pół litra płynu do chłodnic, na razie nic nie ubyło. Jakieś propozycje ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » czw cze 30, 2016 17:58

Czasami wystarczy mikro pęknięcie które ujawnia się dopiero na porządnie rozgrzanym silniku. Trzeba sprawdzić niestety wszystkie złączki i krućce tworzywowe. Dokładnie obejrzeć chłodnicę - szczególnie po bokach.



skit32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 20, 2015 16:54
Lokalizacja: Lubartów

Znikający płyn chłodniczy

Post autor: skit32 » czw cze 30, 2016 18:06

Tak też zrobię. Postaram się wszystko bardzo dokładnie obejrzeć plus dopiero za tydzień osoba bardziej znająca się na rzeczy zerknie do golfa. Czy ten test klimatyzacji mógł jakoś na to wpłynąć ? Panowie po prostu podłączyli jakiś przewód z gazem i dopiero po 20 minutach zaczęło spadać ciśnienie. Dziękuje za zainteresowanie się tematem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości