wkładki zamków, moduł i ? kluczyk zdalny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OrangePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 17:09

wkładki zamków, moduł i ? kluczyk zdalny

Post autor: OrangePL » ndz mar 20, 2016 22:34

Witam, mam w aucie szyne CAN, moduł z jedną kostką bez obsługi pilota, i centralny zamek ale tylko z kluczyka (nie zdalnie). Co muszę wziąźć z golfa ze złomu który ma scyzoryk ? Mam rozwalone wkładki zamków więc lista narazie to:

wkładki drzwi i stacyjki,
kluczyk scyzoryk,
moduł komfortu,

i co jeszcze ?

i co będzie trzeba zrobić po przełożeniu wkładek, czy jest to trudne ? będę musiał programować liczniki ?



OrangePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 17:09

wkładki zamków, moduł i ? kluczyk zdalny

Post autor: OrangePL » wt mar 22, 2016 00:12

nikt ?, jutro jadę po części a nie wiem co wziąć ;/



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

wkładki zamków, moduł i ? kluczyk zdalny

Post autor: ciarek15 » wt mar 22, 2016 08:01

Nie napisałeś jaki masz obecnie moduł komfortu. Masz wszystkie elektryczne szyby? Skoro i tak chesz zmieniać wkładki to kup stacykję, wkładki, moduł komfortu "1J0959799AH" i pilot na częstotliwość 433.92 MHz czyli z numerami 1JO 959 753 A (owalne przyciski), lub 1JO 959 753 N (kwadratowe przyciski) i najlepiej jakby i pilot i moduł pochodził z tego samego samochodu, wtedy będą one sparowane i nie będziesz musiał progrmować pilota... ale gdyby się nie udało dostać i tego i tego od jednego auta to przyuczenie pilota do nowego modułu zajmie 5 min ;) Zobacz Vagiem jakie masz kodowanie obecnego modułu i przepisz je do nowego. 1J0959799AH posiada dwie wtyczki, do drugiej podłącza się kierunkowskazy i antenę. Bez niej też będzie pilot działał ale z dużo mniejszym zasięgiem, więc warto ją "założyć". Z tego co pamiętam odpowiada także ona za domykanie szyb, nie znam rozpiski pinów które należy tam podpiąć ale napewno na forum jest ;)

Wymiana wkładek to też chwila roboty, patrząc na drzwi od strony zamka na wysokości wkładki jest otwór a tam widać śrubkę torx, którą należy odkręcić a przez to luzuje się wkładkę i wyciąga bez problemu. Zastępujemy ją drugą wkładką, dokręcamy torksa i... już :) Ze stacyjką nie pomogę bo nie wymieniałem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości