Wymiana włącznika awaryjnych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Wymiana włącznika awaryjnych

Post autor: Davis1995 » śr mar 02, 2016 07:40

Cześć wszystkim. Dziś rano musiałem zatrzymać się w zatoczce autobusowej więc zjechałem, włączyłem awaryjne i... ta czerwona osłonka z włącznika po prostu odpadła. Próbowałem ją założyć, ale włącznik nie działa, nie odbija stoi w miejscu. Kierunkowskazy działają.
Moje pytanie brzmi: czy da się wymienić sam włącznik kierunkowskazów bez wymieniania całej tej "łapy" od kierunkowskazów i świateł? I jak to zrobić? Próbowałem odhaczyć te 2 zatrzaski po bokach włącznika, ale coś nadal go trzyma, a ja nie chce go wyłamać. Potrzebuje instrukcji jak go zdemontować, wtedy podjadę gdzieś na złom i znajdę dawcę :)
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, pozdrawiam! :)



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Wymiana włącznika awaryjnych

Post autor: Klaudek » śr mar 02, 2016 17:42

Siemanko.

Da rade to wyjąć i tam trzymają tylko te dwa zatrzaski u góry, musisz po ich wciśnięciu cały włącznik awaryjnych odchylić do tyłu. Nie wiem czy da radę to zrobić bez ściągania kierownicy i dźwigni wycieraczek i kierunków. Musisz zobaczyć. Po zdjęciu włącznika awaryjnych rozbierz go wyczyść wszystko z kurzu i złóż spowrotem... Przy odrobinie zdolności manualnych obejdzie się bez kosztów. Tak to jest jak rzadko się używa awaryjnych. Masz pomocne zdjęcia - uwaga na małe blaszki i sprężynki. :bigok:

ObrazekObrazekObrazek



Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Wymiana włącznika awaryjnych

Post autor: Davis1995 » śr mar 16, 2016 15:29

Dziękuje, bardzo mi pomogłeś :) Wyczyściłem jak mówiłeś, ale nadal nie działał. Pojechałem na złom i sprawiłem sobie inny za 5 zł ;p Wszystko działa :) Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości