Golf III 1,6AEE 1995 Adaptacja

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

niewypal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 06, 2016 14:18

Golf III 1,6AEE 1995 Adaptacja

Post autor: niewypal » sob lut 06, 2016 14:23

Witam potrzebuje pomocy wymieniłem przepustnicę i nie mogę sobie dać rady z adaptacją jej posiadam program vag 4.9 polski i nie wiem jak to zrobić pomoże mi ktoś albo podrzuci ktoś program pewny i opis. Proszę o pomoc!!!!



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 695
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Golf III 1,6AEE 1995 Adaptacja

Post autor: sebastian1901 » sob lut 06, 2016 14:37

Witam.
Najlepiej adaptację robić starym VAG com 2.8 lub 3.11. Poszukaj na necie jest tego dużo.
Czyściłem taka przepustnice ale adaptacja nic nie dała auto gasło na wolnych. Gość pojeżdził troche i sama się zaadoptowała. Coś słyszałem, że trzeba jej zrobić nastawy podstawowe.

PROCEDURA ADAPTACJI PRZEPUSTNICY W POJAZDACH Z TRADYCYJNĄ LINKĄ GAZU (ale bez zaworu regulacji biegu jałowego):

Zapłon włączony, silnik nie pracuje!

[Wybór]

[01 - Silnik]

[Bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "098" (lub grupę "001" w niektórych pojazdach wyposażonych w sterowniki SIMOS
i Marelli np. silniki ADY i AEE).

[Idź!]

[Przełącz na Nastawy - 04]

Po przełączeniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
"Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można ponownie przełączyć na :

[Bloki pomiarowe - 08]

...i gotowe.


Sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości