1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pendrimkiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:15
Lokalizacja: Kraków

1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Post autor: pendrimkiii » ndz sty 10, 2016 22:34

Witam. Opisze wam moj problem. Przed świetami Bozego Narodzenia bylem swym malenstwem w szkole na wigilie klasowa. Sprawa wyglada tak ze jak juz wracalem widzialem za sobą kłeby dymu. Zatrzymalem sie odrazu na poblizszej stacji. Na bagnecie oleju bylo ponizej minimum (dwa dni temu mialem prawie 3/4 na miarce) . Przejechalem tak od szkoły z 5 km. Jadąc caly czas do 3tys. rpm. Przed jazda oczywiscie odpalilem by sie zagrzal zapalilem papierosa tam z kolegami ale mniejsza o to. Auto przyjechalo pod dom na lawecie kolegi. Auto stało przez okres świateczny. Zmierzylem kompresje. 1cylek 10,7 bara 2cylek 10,2 3cylek 9 barów ostatni miał prawie 13. Tak więc ustawiłem sobie tłoki mniej wiecej na równej powierzchni i zalalem je ropa. z ostatniego cylindra odrazu ropa zleciala. obstawilem pierscionek olejowy.no to dobra. Głowica do planowania , sprawdzenie szczelnośći i zmiana uszczelniaczy. Kupilem 4x komplet pierscieni tłokowych pozyczylem sie honownice by zrobic nowy film olejowy lub go delikatnie poprawić. Wzialem sie za rozbieranie . Wyciagnalem tłoka ostatniego tam gdzie obstawialem ze pierscien olejowy poszedł . okazało sie ze wypadło zabezpieczenie sworznia tłoka i zrysowało gładz cylindrowa nie doszczegłem wczesniej tego. jest to gruba rysa. i moje pytanie jest takie czym mogło byc spowodowane to ze wypadło zabezpieczenie ? I dodam jeszcze ze dolna panewka miala wżery na sobie. Jestem po prostu ciekaw. I lepiej kupic uzywany silnik czy remontowac ten ?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Post autor: Eyk88 » pn sty 11, 2016 00:49

Jaka jest wartość auta aktualnie i ew jak byś je naprawił (odejmij koszt naprawy od wartości).



pendrimkiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:15
Lokalizacja: Kraków

1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Post autor: pendrimkiii » pn sty 11, 2016 19:22

Używany silnik (gołego słupka bez osprzetu) to koszt ok. 400zł i dalej nie bede wiedział czym jezdzic i moje pytanie " I lepiej kupic uzywany silnik czy remontowac ten? " mialem na mysli czy sprawdzaja sie zazywaczaj te kupne silniki ? czy lepiej oplacalniej by bylo wyremontowac ten czyli szlif cylindrów + szłif wału nowe panewki nowe tłoki tylko to juz koszt ok. 700zł oczywiscie wszystko na fakture ;) auto nie jest duzo warte bo kupilem je za 1500zł takze wiecie r, ale sentyment do trójeczki , mialem pierwsza 1,4 bez awaryjna i pora mi przyszła na cos mocniejszego.
czyli 1500 - 700=800 zł



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Post autor: Eyk88 » pn sty 11, 2016 19:50

700zł za wszystko? Nie za tanio? Zrobisz jedno a padnie drugie.

Sprzedaj co masz, dołóż i kup IV lub co innego. Nie widzę sensu jakiegokolwiek w ratowaniu tego co masz, to tylko auto (warte tyle co średni telefon). Nowsze auto- bezpieczniejsze a to chyba ważne jak dziecko wozisz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

1,8 ABS problem Zabezpieczenie sworznia tłoka

Post autor: kawowy19 » śr sty 13, 2016 23:14

jak chcesz dalej jeździć kup używkę. Goły słupek i jazda.
Na 700zł na pewno się nie skończy remont tego co masz. Szlify, pierścienie, głowica, uszczelki, robota itd itp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości