co sie z nim dzieje ?? golf mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Majler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 26, 2006 23:20
Lokalizacja: KNZ
Kontakt:

co sie z nim dzieje ?? golf mk3

Post autor: Majler » pt sie 11, 2006 15:11

witam

chcialem sie was zapytac co moze sie dziac z moim golfem.. otoz problem jest taki... nie jezdzilem nim przez kilka dni... pare minut po odpaleniu, gdy juz wyjechalem na droge zaczalem wyprzedzanie, dodalem gwaltwnie gazu, a tu lipa (golf sie zmulil i dopiero p chwili wszedl na obroty)... wydaje mi sie ze jest duzo slabszy:( po odpaleniu kiedys mial obroty w granicach 1 tys... teraz jest to 0,5 tysiaca... a pozatym mam sportowy wydech i zanim zaczelo sie cos z nim dziac mial ladny basowy dzwiek....teraz po prostu "pierdzi".. nie wiem naprawde co moze byc.. moze mieliscie podobny problem... prosze jaka kolwiek pomoc..

pozdrawiam
Łukasz


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125824254


FELE do GTI !! Polecam

kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » pt sie 11, 2006 21:26

może być to wina silniczka krokowego


pozdrawiam

Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » pt sie 11, 2006 21:31

sprawdz czy jakas kuna czegos nie przegryzła, zdarza sie czasami jak autko troche postoi, czy tam ktos nie mieszka?


SPRZEDAM NOWE CZĘŚCI SAMOCHODOWE MARKOWE, RÓŻNE MODELE, ZAPRASZAM, kontakt GG PW lub tel. 608-65-67-67

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt sie 11, 2006 21:32

ee raczej swiece bo co by sie moglo w pare dni zrobic z krokowym.... ?
Ostatnio zmieniony pt sie 11, 2006 21:33 przez Darcyn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mabu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mabu » pt sie 11, 2006 21:33

Tez miałem podobny problem ze jak dawałem mu gazu to zaczoł szarpac itp itd wkoncu okazało sie ze poszła cewka ;(



Awatar użytkownika
007gucio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 12, 2005 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 007gucio » pt sie 11, 2006 21:54

ja mam podobnie! okazało się, że przepływomierz jest do wymiany!



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » pt sie 11, 2006 22:48

007gucio napisał:
ja mam podobnie! okazało się, że przepływomierz jest do wymiany!
W ABU nie ma przepływki :)


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Majler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 26, 2006 23:20
Lokalizacja: KNZ
Kontakt:

Post autor: Majler » sob sie 12, 2006 00:26

zakladalem podobnie, ze bedzie to jedna z tych dwoch rzeczy

1.przeplywomierz
2. swiece

ale raczej stawiam na ktoras swiece...bo przy jezdzie na rowych obrotach, po uderzeniu w pedal gazu strzela w tlumik (czyli nie przepala mieszanki)..jutro wykrece swiece i jej posprawdzam...jak cos to dam znac jakie beda rezultaty...

a co do zwierzatek to nie bylo takiej mozliwosci:P

pozdrawiam
Łukasz


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125824254


FELE do GTI !! Polecam

Awatar użytkownika
007gucio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 12, 2005 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 007gucio » sob sie 12, 2006 21:30

snowak, to dziwne, bo mechanik powiedział, że NAPEWNO w moim przypadku jest przepływomierz do wymiany! Teraz mnie zagiąłeś!
Świece mam wymienione ale kable nie mają się najlepiej - może to jest przyczyna braku mocy w moim aucie?

Jak wcisne gaz w podłoge to zero mocy, a wystarczy że milimetr podniose pedał gazu do góry i dostaje kopa! - myślisz, że to mogą być kable???



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob sie 12, 2006 22:01

na mój gust to Ci silnik zalewa


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

zylo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 12, 2006 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zylo » sob sie 12, 2006 22:09

marek2907 pisze:na mój gust to Ci silnik zalewa
nie możliwe, że zalewa silnik! jest to niemożliwe



Awatar użytkownika
007gucio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 12, 2005 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 007gucio » sob sie 12, 2006 22:40

marek2907 pisze:na mój gust to Ci silnik zalewa
ale jak trzymam go na postoju na obrotach to jest ok, tylko gdy jade i to nie zawsze!!!



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: co sie z nim dzieje ?? golf mk3

Post autor: Cefaloid » sob sie 12, 2006 23:34

Majler pisze:pare minut po odpaleniu, gdy juz wyjechalem na droge zaczalem wyprzedzanie, dodalem gwaltwnie gazu, a tu lipa (golf sie zmulil i dopiero p chwili wszedl na obroty)...
Dokładnie tak miałem dawno temu - powodem był mocno upalony palec rozdzielacza zapłonu. Sprawdź układ zapłonowy.


Konto usunięte.

snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » ndz sie 13, 2006 20:31

007gucio pisze:snowak, to dziwne, bo mechanik powiedział, że NAPEWNO w moim przypadku jest przepływomierz do wymiany! Teraz mnie zagiąłeś!
Świece mam wymienione ale kable nie mają się najlepiej - może to jest przyczyna braku mocy w moim aucie?

Jak wcisne gaz w podłoge to zero mocy, a wystarczy że milimetr podniose pedał gazu do góry i dostaje kopa! - myślisz, że to mogą być kable???
W ABU NIE MA PRZEPŁYWKI - jest tylko "zwykły" termistor mierzący temperaturę powietrza w dolocie, a nie przepływomierz mierzący masę tego powietrza. Możliwe, że mowiąc "przepływomierz" mechanik miał na myśli właśnie ten czujnik. Czujnik temperatury jest zabudowany w dolnej części modułu wtrysku. Jak mechanior będzie wołał za "przepływkę" powyżej 200 to albo będzie wymieniał całą dolną część wtrysku albo jawnie będzie chciał Cię orżnąć :grrr: . Przepływkę w dolocie bardzo trudno nie zauważyć (w dowolnym silniku) :). Jest to z reguły walcowata łączówka na rurze między obudową filtra powietrza i obudową wtrysku z dochodzącymi do tego walca kilkoma przewodami. Pooglądaj i sam się przekonasz: przepływomierze

A co do muła to przyczyn może być kilka - przebicia na przewodach, palcu rozdzielacza, kopułce lub uwalona cewka. A jeśli chodzi o to, że jak odpuścisz to idzie to jest tak gdyż mieszanka jest wtedy uboższa niż jak but jest w podłodze i zapłon, choc niedomagający daje radę ją przepalić.

Zdemontuj cewkę, przewody, palec i kopułkę. Wszystko dokładnie umyj w benzynce ekstrakcyjnej (a najepiej izopropanolem) i dokładnie wysusz. Wszestkie kontakty elektryczne psiknij czymś do konserwacji styków (np. firmy kontakt chemie, a w ostateczności wd40). Załóż na auto w suchą noc :). Odpal i testuj. Jak mulić będzie dalej to trza zastosować starą poradę z tego forum czyli spryskiwacz z wodą i psikać po elementach układu zapłonowego i szukać sztucznych ogni :) . Lepiej widać w nocy :) . Jeżeli nic nie iskrzy i silnik nie zmienia obrotów to przyczyna mulenia leży gdzie indziej. :grrr:
No i powtarzane na tym forum do znudzenia - podepnij pod VAG'a.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości