Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: bo3ek » pt wrz 25, 2015 17:37

Witam.
Mam Golfa 4 3D z elektrycznymi szybami ale nie oryginalnymi lecz dokładana jakaś elektryka na silnikach uniwersalnych (takie coś z allegro). Jeździło to na tym kilka lat i niedawno ukręcił mi się sworzeń na który jest założony napęd. Ponieważ nie chcę już używać tego uniwersalnego silnika a chce naprawić unieruchomioną szybę, zastanawiam się czy dałoby się założyć podnośnik szyby z wersji elektrycznej do wersji bez elektryki przy zachowaniu starej tapicerki? Chodzi o to że nie chce inwestować dodatkowo w boczek tapicerki. Czyli - chce wywalić starą prowadnicę z blachą, w jej miejsce założyć prowadnicę z blachą z oryginalnym silnikiem i założyć stary boczek. Prąd już mam podprowadzony do drzwi a sterowanie mam zrobione w kanale koło ręcznego.

Pytanie czy stara tapicerka podejdzie i nie będzie odpychana przez silnik? Ktoś może już coś takiego przerabiał??
Z góry dzięki za pomoc.
B.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: muszkatobiasz » pt wrz 25, 2015 22:02

nie przerabiałem ale na moje podejdzie bez problemu bo silniczek jest schowany we wnęce i tapicerka podejdzie bez bólu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: Qto » sob wrz 26, 2015 00:19

bo3ek pisze:chce wywalić starą prowadnicę z blachą, w jej miejsce założyć prowadnicę z blachą z oryginalnym silnikiem i założyć stary boczek
może się okazać że nie ma gdzie przykręcić tapicerki...chyba że kupisz z angola albo sam nitonakrętki zamontujesz.
bo3ek pisze:Pytanie czy stara tapicerka podejdzie i nie będzie odpychana przez silnik?
z tym problemu nie będzie...ale sam silniczek trzeba trochę przerobić pod dokładaną elektrykę - trzeba wywalić moduł i podpiąć się bezpośrednio pod silniczek



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: bo3ek » ndz wrz 27, 2015 11:01

Super dzięki za pomoc panowie. Zaryzykuje kupno oryginalnego podnośnika z silnikiem.. Mam szybęunieruchomioną i coś z tym i tak muszę zrobić. Jak zrobię to napiszę ewentualnie z czym miałem problemy, może komuś się przyda.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: bo3ek » śr wrz 30, 2015 21:08

Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak że zdjąłem boczek tapicerki i widze że wszystko podejdzie ladnie bez problemów lecz mam jedno pytanie. Chodzi o to że ten nowy silnik jest z modułem sterowania nim a po jego zdjęciu widzę tylko dwa piny wychodzące z silnika. Mogę podpiąć się bezpośrednio pod ten silnik omijając ten moduł ale podejrzewam że nie będzie działało wykrywanie oporu domkniętej szyby i silnik będzie działał do momentu zwolnienia przełącznika szyby. Może to spowodować uszkodzenie silnika albo zębatki napędowej.

Moje pytanie czy jest możliwość podpięcia mojego sterowania (do drzwi mam doprowadzone jedynie dwa kable które zmianiają polaryzację w zależności czy przełącznik jest w pozycji opuszczanie czy podnoszenie szyby) do nowego silnika poprzez modół tak by działało rozpoznawanie domkniętej szyby by zapobiec uszkodzeniu silnika? Wtyczka tego modułu ma chyba ze 20 pinów :banghead:

Z góry dzięki za każdą pomoc.
Pozdro.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Założenie elektrycznych szyb do MK4 a stara tapicerka.

Post autor: bo3ek » sob paź 03, 2015 23:40

Dzis zalożyłem oryginalny silnik i podnosniki, całość zakrywa boczek tapicerki od wersji bez elektryki. Od oryginalnego silnika odpiąłem moduł elektroniczny ii podpiąłem moje dwa kable pod piny silnika. Wszystko działa bardzo ładnie i znacznie lepiej niż na starym silniku. Po założeniu całości, zauważyłem że w zasadzie silnik można było dołożyc do starych prowadnic a wystarczyło jedynie wyciągnąć plastikową przejściòwkę..

Dzięki za każdą pomoc.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości