Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » śr sie 12, 2015 21:12

Witam wszystkich użytkowników forum. Posiada Golfa IV 1.9 TDI 90 km ALH z 1999 roku. Szykuje się do trasy więc zabrałem się za wymianę przewodów pod ciśnieniowych, które były sparciałe. Odpaliłem sobie zdjęcie że schematem pod ciśnień sztomela, w razie gdybym się pomylił przy podłączeniu. Przewody wymienione odpalam auto silniczek pracuje. Temperaturę lekką załapał dalem mu lekko gazu patrzę w lusterku wstecznym a tam widać dym. Zauważylem że strasznie spaliny smierdzą ropą. Od 2000 obrotów auto jak by się lekko przydławiało i zaczyna dymic. Wszystkie obiawy ustają gdy silnik osiągnie temperaturę 90°C. Rano wstałem pojechałem do mechanika. Wytłumaczyłem mu o co chodzi co zrobiłem i wgl. On podpiął komputer (nie wiem jaki ma program, coś mowil, że ma nowy i odczytuje auta do 2013 roku) auto wywaliło błąd przepływomierza i nic więcej usunął błąd ją pojechalem po przeplywke kuoilem założyłem i nic dalej to samo. I znów pojechalem do niego podpiął go znów i brak błędu. Ja mu mówię żeby posprawdzał wartości dawki powietrza paliwa. Zrobił to i nie zauważył nic nie pokojacego. Popatrzył coś pod maską i powiedział że wszystko okej. I teraz pytanie mam do was czy ktoś spotkał się z czymś takim?
P.S kolor dymu jest białawy, płyn nie ucieka dziś zrobiłem 150 km i tak jak zaznaczył em jest.


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Sztomel » czw sie 13, 2015 05:50

Pewnie coś pochrzaniłeś z wężykami. Gdzie mieszkasz ? Jak blisko mnie to Ci to sprawdzę od ręki a gdyby był inny powód to też nie ma problemu ze sprawdzeniem i naprawą za free. Może być też i tak, że przez pomylone wężyki podałeś ciągłe podciśnienie na klapę gaszącą a ta będzie powodowała taki objaw - szczególnie jeśli jest mocno zabrudzona i nie domyka się całkowicie co zamiast gaszenia silnika powoduje ciągłe jego kopcenie na biało-siwo z wydechu i kompletny brak mocy silnika. Nie na wszystkich mechanikach można polegać - większość z nich wcale nie ogarnia silników TDI więc trzeba na nich też brać poprawkę. Miałem nadzieję, że mój schemat jest przejrzysty i nie można się pomylić :-)
Jeśli się nie pomyliłeś a objaw nie ustępuje to spróbuj wypiąć wtyczkę elektryczną od elektrozaworu N239 bo dość często zdarza się, że dostaje on zwarcie a nie jest niestety ten błąd pokazywany przez sterownik silnika - silnik wtedy jednak będzie gasł z wyraźnym telepnięciem - to normalny objaw przy nie działającej lub uszkodzonej klapie gaszącej.


Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » czw sie 13, 2015 14:01

Jestem dokładnie z dziecmorowic obok Wałbrzycha. Podłaczylem wszystko według schematu. Dziś zmienilem filtr paliwa, przewody paliwowe, oraz podkładki pod wtryskami bo pod jednym pufało powietrze. Zalałem uszlachetniacza do paliwa . myślałem że może jakiś syf musi przepalić. Jeśli będziesz miał kolego czas to chętnie podjade do Ciebie, aby zjagnozowac mojego Gofera :)


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Sztomel » pt sie 14, 2015 10:31

Kawałek drogi masz. Nie lepiej gdyby ktoś na miejscu zlogował Twoje auto a Ty prześlesz tylko linki do logów ?
Gdybyś się jednak zdecydował to w miejscu zamieszkania będę dopiero 20 sierpnia po powrocie z urlopu.


Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » pt sie 14, 2015 12:49

Generalnie to nie mam pojęcia kto z Wałbrzycha może mi takie coś zrobić, albo kupie kostkę vaga poczytam na necie jak to zrobić i sam go zloguje :)


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Sztomel » pt sie 14, 2015 18:48

Maly1946 pisze:albo kupie kostkę vaga poczytam na necie jak to zrobić i sam go zloguje
Uwierz, że bardziej Ci się to opłaci a z czasem i nawet wielokrotnie zwróci jego koszt jeśli się nauczysz nim posługiwać dla potrzeb własnych jak i innych potrzebujących niż koszt paliwa do mnie i z powrotem.
Ja już od lat korzystam z tego modelu : http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2- ... -obd2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i jestem z niego bardzo zadowolony. Oczywiście nie zdiagnozuje samochodów z magistralą CAN po 2004 roku ale mnie wystarcza w zupełności.
Do tego kabla używam programu VAG-COM 311.2N w wersji językowej angielskiej bo jest najstabilniejszy i najpewniejszy i intuicyjny w obsłudze nawet dla nieznających języka angielskiego czyli dla mnie :grin:
Firma Viaken zadba również o to byś uzyskał dostęp do pełnej wersji tego programu a nie tylko wersji DEMO.


Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » sob sie 15, 2015 10:08

Zamówie sobie ten interfejs, nawet tam widzialem, że on jest kompatybilny z różnymi wersjami systemu a vag będzie mi działał na win 7 lub 8 ? :)


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: stefano189 » sob sie 15, 2015 12:45

miałem viaken-a takiego jak SZTOMEL. Bardzo dobry. A jak chcesz coś nowszego, żeby robić np. długie kodowania, to polecam : http://www.e-service.info.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Idzie nim zrobić wszystko: wyłączyć brzeczyk pasów, zrobić dośw. zakrętów itp.


A odnośonie twojego problemu, to albo naknociłeś coś przy klapie gaszącej, albo przy N75 od sterowania turbo. Chyba, że to jakiś zayebisty zbieg okoliczności i coś innego wykrzaczyło się akurat w tym momencie. Ale to raczej marne szanse :bigok:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » ndz sie 16, 2015 21:02

Ale jak rozpoznać czy n75 jest uwalony? Skoro żadnego błędu nie pokazuje. Jak patrzylem to gdy brachol gazu dawał to grucha na turbie pracowała . a co do klapy gaszacej to się nie zacina. Działa tylko przy gaszeniu auta i zamyka się tak do połowy nie cała. Brat ma golfa IV też 1.9 TDI 110 km i u niego wgl nie ma klapy gaszacej tzn jest ale jest zablokowana srubka i wgl się nie rusza. Zrobiłem tak samo u siebie i dalej dziad jeb*ny kopcił. Po powrocie do domu przeloze n75 i zobacze czy coś dało. Bo nie możliwe żebym coś uszkodził psikając kontaktem kostkę od wtrysku sterującego?


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Sztomel » pn sie 17, 2015 08:27

Zaczekajmy aż dostaniesz tego Vaga i wykonasz nim komplet logów i odczytasz zapisane błędy. Wtedy będzie pewnie widać co jest przyczyną niedomagań.


Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » pn sie 17, 2015 16:02

Dzisiaj zamowiłem to co mi podałeś w linku. Jednak dopiero będę sprawdzał auto jak wrócę z Kielc. Więc w środę / czwartek wrzuce logi. Tylko jednak prośbą moja taka czy jest jakiś samouczek jak go zlogowac, czy muszę jakoś samemu do tego sam dojść?


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Sztomel » pn sie 17, 2015 17:07

Jest : viewtopic.php?t=299803" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Maly1946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 16, 2015 09:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: Maly1946 » czw sie 20, 2015 00:59

Dostałem dziś to złącze OBD II. zainstalowałem sterowniki oraz polskiego VAG'a. tylko teraz logi pod jakim kątem robić ?


GOLF IV 1.9 TDI 90km ALH

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Wymiana przewodów podciśnienia. Problem

Post autor: riccardoa » czw sie 20, 2015 07:31

Maly1946 pisze:Dostałem dziś to złącze OBD II. zainstalowałem sterowniki oraz polskiego VAG'a. tylko teraz logi pod jakim kątem robić ?
Tym programem nie zrobisz logów,Sztomel napisał ci jaki program jest do tego najlepszy,więc zastosuj się do jego wskazówki,a z Polskim Vagiem daj sobie spokój.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości