[Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 12, 2013 16:51

[Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Post autor: Fake » sob lip 25, 2015 10:22

Pożyczyłem znajomym samochod do przeprowadzki, nie korzystalem z niego przez jakis czas. Okazało się że nie zwija się roleta bagażnika. Prawdopodobnie pociagneli za bardzo i coś się przestawiło.

Wyciągnałem roletę, odkręciłem mocowania boczne i nic. Nie wygląda żeby cokolwiek się ułamało, żadnych latających sprężynek czy plastikowych odłamków. Naciąg również działa (po pokręceniu białą ośką wraca do pozycji wyjściowej).

Na chłopski rozum wygląda to jakby brakowało czegoś co by trzymało środkową białą rurkę w pozycji wyjściowej (czyli żeby nie kręciła się wokół własnej osi przy wysuwaniu rolety). Wsuwa się idealnie w mocowania boczne ale brakuje wg mnie czegoś co by ją tam trzymało. Najgorsze że tak jak wspomniałem, nie znalazłem żadnych zbędnych elementów, nic nie wygląda na urwane. Wydaje się że prowizorka pt przyklejenie klejem białej rurki do mocowania by załatwiło sprawę, ale wolę unikać takich rozwiązań.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

EDIT: chyba jednak przeszacowałem, po bliższym oglądnięciu doszedłem do wniosku że to co widać na zdjęciu to ułamany plastik od tulejki.

Obrazek

Rozumiem że naprawa będzie podobna jak w tym linku, czyli odkręcenie śrub Torx-em, i przyklejenie kawałków plastiku do tulejki?



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

[Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Post autor: majster heniek » sob lip 25, 2015 11:24

Fake pisze:EDIT: chyba jednak przeszacowałem, po bliższym oglądnięciu doszedłem do wniosku że to co widać na zdjęciu to ułamany plastik od tulejki.
moge to potwierdzić , tylko klejenie


Obrazek

Fake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 12, 2013 16:51

Re: [Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Post autor: Fake » sob lip 25, 2015 15:32

Dzięki, to jeszcze dopytam. W linku który podałem padło stwierdzenie 'sklejenie na dobry klej dwuskładnikowy'

Prosiłbym o sugestie w sprawie dobrego kleju, wole dopłacić kilka złotych i mieć dobrze zrobione niż bawić się w dziadostwa. Jaki klej będzie do tego celu najlepszy?



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

[Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Post autor: majster heniek » ndz lip 26, 2015 18:28

majster heniek pisze:Edit 2 Połamane plastiki sklejone , roleta złożona wraz z naciągiem sprężyny , teraz klej się sezonuje 24 godz.
Nie wiem czy teraz całość zmieści się na swoje miejsce ( klej przy samym dnie plastiku ) Klej to WEDLING dwuskładnikowy , mówią na niego Rewolucja :D
uważaj tylko , bo po zmieszaniu szybko schnie
do kupienia w sklepach moto
i na allegro
http://allegro.pl/listing/listing.php?f ... back=fuzzy" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Fake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 12, 2013 16:51

[Variant] Roleta bagaznika nie zwija się

Post autor: Fake » ndz lip 26, 2015 23:21

Dzięki kolego, pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości