ściemniacz oświetlenia wnetrza - brak modułu komfortu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

ściemniacz oświetlenia wnetrza - brak modułu komfortu

Post autor: Yoo! » pt lip 17, 2015 21:39

Witam, koledzy od kilku lat miałem w mojej czwórce zamontowany ściemniacz oświetlenia EDO-3 od Sfra, bowiem nie posiadam modułu komfortu.
Od dłuższego czasu miałem zamontowane "podświetlenie" nóg czyli w sumie ok.1,5m paska led. Do ściemniacza można było podłączyć ok.60w, tak że dość sporo jak przy stosowaniu ledów. Ostatnio przy próbie podłączenia dodatkowych modulów led (living home), które pobierają 7w (czyli lącznie już w mega zaokrągleniu ok.30w), ściemniacz edo-3 poprostu mi się zapalił. Odziwo nie wywaliło bezpiecznika co mnie dość zmartwiło.

1) Potrzebuję nowego ściemniacza oświetlenia do którego będe mógł podłączyć podświetlenie nóg i dwa małe moduły led. Może ktos z Was kupował taką pierdołę, szukałem na Alledrogo, ale prawie nikt nie podaje jaka jest max moc podłączenia

2) Czy nie lepiej jest podłączyć dwa ściemniacze (żeby nadmiernie nie obciążać jednego), jeden do oświetlenia nóg, a drugi do oświetlenia wnętrza (lampka główna, dwie boczne i dwie kopertówki) modułów w lusterkach, ale żeby to wszystko razem działało

3) Czy przy montażu następnego ściemniacza zamontować przed nim dodatkowy bezpiecznik

4) W którym miejscu najlepiej podłączyć ściemniacz oświetlenia, teraz miałem przylutowany do kabli gównego oświetlenia kabiny



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

ściemniacz oświetlenia wnetrza - brak modułu komfortu

Post autor: Skrzak » sob lip 18, 2015 07:44

A po co się bawić, nie lepiej dołożyć komfort?



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

ściemniacz oświetlenia wnetrza - brak modułu komfortu

Post autor: Yoo! » sob lip 18, 2015 20:44

Skrzak, nie mam ani ori centralnego, ani elektrycznych szyb, mam "ubogą" wersję mojej czwóreczki, dlatego myślałem, że montaż modułu jest zbędny, nawet nie wiem jaki pasowałby do mojej wersji. Temat dot. dopasowania komfortu pod dany model już dawno został zamknięty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości