Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel9415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 19, 2013 23:26

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: daniel9415 » śr cze 17, 2015 19:07

Witam, na pokład wrzuciłem drugi silnik, kupiłem bez osprzętu i wszystko wsadzilem ze swojego lecz po złożeniu wszystkiego auto nie odpala, nie podaje wcale paliwa na wtryski. Kąt wtrysku powinien być dobry, pompę przekladałem razem z łapą na której zaznaczyłem wcześniejsze położenie pompy. Czy ktoś jest w stanie poradzić coś na szybko? Pozdrawiam



@edit
Dodam, że założyłem inne turbo, sprawne :) Ale to chyba nie ma nic do rzeczy.



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: bzdzioch1 » śr cze 17, 2015 21:40

Hmm albo zapowietrzony lub czegoś nie podłączyłeś... posprawdzaj raz jeszcze, złącze okrągłe przy głowicy.. próbowałeś odpalić na plaku..?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: VW_seller » śr cze 17, 2015 21:41

daniel9415 pisze:Kąt wtrysku powinien być dobry
a rozrząd był zmieniany ? jeśli tak to może się kąt wtrysku rozjechał albo ,zle jest rozrząd i nie opdali ,trza ruszyć pompą najlepiej na max w strone silnika ,wtedy powinien zapalić o ile wszystko inne jest ok . a i najlepiej jest zawór odcinający podać kabel z aku + wtedy jest pewnośc że jest otwarte paliwo.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
daniel9415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 19, 2013 23:26

Re: Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: daniel9415 » śr cze 17, 2015 22:41

Wszystkie wtyczki i kable posprawdzane, jest ok. Rozrządu nie zmieniałem, kupiłem goły słupek i jak kupiłem tak włożyłem, nie zmieniałem rozrządu. Przewody od wtrysków poluznione i nic, ze sterującego raz sikło. W przewodach paliwowych pompa-filtr paliwo krąży normalnie. Dodam że aku mam słabe i dziś parę razy było ładowane. Parę sekund pokręci i pupa



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: VW_seller » czw cze 18, 2015 07:30

daniel9415 pisze: Rozrządu nie zmieniałem, kupiłem goły słupek i jak kupiłem tak włożyłem
czyli nie goły słupek tylko z rozrządem a tu duża różnica ,skąd możesz wiedzieć czy w tym silniku był dobrze ustawiony ?
goły słupek to goły słupek czyli sam silnik bez niczego ,zakładasz wszystko sprawne ustawiasz rozrząd,mniej więcej kąt wtrysku (tak po środku najlepiej ) i dopiero odpalsz . odpali to korekta kąta i dawki paliwa i ma jeździć.
a tak to nie wiadomo ,może gdzieś przeskoczone o 1 ząbek i już :butthead: i nie odpali .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: Adamm » czw cze 18, 2015 09:52

VW_seller, przeciez napisal ze kupil goly slupek a pompe przekladal z rozrzadem ze starego silnika ....

ustawienie rozrzadu nie ma jednak wiekszego znaczenia do dawania paliwa

daniel9415, odkrec nakretki przy wtryskach i krec poki nie zacznie tryskac paliwo, mozesz wspomoc sie plakiem do dolotu ;)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: VW_seller » czw cze 18, 2015 10:51

Adamm pisze: pompe przekladal z rozrzadem ze starego silnika
a dobrze jest ten rozrząd ? nie wiadomo ....


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: Adamm » czw cze 18, 2015 13:50

VW_seller, no nie wiadomo ...


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
daniel9415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 19, 2013 23:26

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: daniel9415 » czw cze 18, 2015 18:35

Nie, rozrządu nie przekladalem! Tylko pompę i turbo i osprzęt.. Rozrząd jest ustawiony dobrze, nie robiłem tego pierwszy raz. Jest równo co do ząbka i znaki się wszędzie zgrywają. Przewody przy wtryskach mam poluznione i nic się właśnie nie dzieje gdy kręcę, kompletnie nic nie leci, raz ze sterującego siknelo. .

Bardziej stawiał na elektryke, miałem przejrzeć jeszcze raz okolice okrągłej wtyczki przy głowicy, ale pogoda nie pozwala bo auto pod chmurką.



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: bzdzioch1 » czw cze 18, 2015 20:17

coś mnie się wydaje ze zapowietrzony ,odpal go na plaka :hmm:



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: VW_seller » pt cze 19, 2015 21:44

dokłądnie jak z plaka nie odpali ,tzn poproś 2 osobę niech psika plaka a ty kręć rozrusznikiem jak odpali ( 2 osoba dalej psika ) i bedzie chodzic na plaku tzn że nie podaje paliwa ale może zassie . o ile pompa ok


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
daniel9415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 19, 2013 23:26

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: daniel9415 » pn cze 22, 2015 00:18

Witam wszystkich. Po paru dniach walki mam trochę informacji. Podłączyłem auto pod kompa, wyskoczyło parę błędów ale głównie zainteresowałem się błędem związanym z n109, posprawdzalem kable i okazało się ze pomyliłem kostki, kostkę 3 pin od pompy podłączyłem z czujnikiem położenia wału i na odwrót. Podłączyłem jak jak powinno być i dalej nic, ropa krąży po pompie ale na wtryski nie idzie. Wyciągnąłem nawet zaworek z pompy i nic, paliwo na wtryski nie idzie.

Potem zająłem się rozgryzieniem pozostałych błędów z racji iż miałem dostępna wyłącznie wersje demo Vaga mam same kody błędów. 00741, 00777, 00539 i bodajże 00553 w każdym bądź razie od przepływki która jest podpięta. Do tego przy każdym przekreczeniu na zapłon świece grzeją tak długo jak bym odpiął czujnik temp. z krućca. Rozkładam ręce panowie, od czego to wszystko się stało? Czy mogło powstać jakieś zwarcie poprzez podłączenie wtyczek odwrotnie?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: VW_seller » pn cze 22, 2015 09:44

daniel9415 pisze:Czy mogło powstać jakieś zwarcie poprzez podłączenie wtyczek odwrotnie?
być może :(


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
daniel9415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 19, 2013 23:26

Golf 3 1z nie podaje na wtryski.

Post autor: daniel9415 » pn cze 22, 2015 14:55

Jest ktoś kto byłby jakoś w stanie naprowadzić mnie co mam zrobić? Nie mam już sił do auta, wsadziłem teraz w niego kupę kasy a stoi /



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości