problem ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

problem ABS

Post autor: LeVaN » sob maja 30, 2015 01:00

Cześć wszystkim,

Dostaję już ku***cy, problem jest taki, że zapaliła się kontrolka ABS. Wcześniej świecił się ABS i mrugała kontrolka ręcznego, pogrzebałem ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego i ręczny zgasł bo płynu było prawie na full. ABS nie chce odpuścić, urządzenie diagnostyczne wywaliło błąd 00285 i 00283 co wskazywało na uszkodzone przednie sensory. Kupiłem 2 nowe, założyłem i :ass: nadal świeciło nawet po przejechaniu 10km, podobno ABS ma autodiagnoze. Postanowiłem sprawdzić instalację, kable wszystkie miały sygnał. Zauważyłem urwane kable przy wtyczce, wyciagnąłem piny, polutowałem i myślałem, że będzie cacy - a tu lipa nadal świeci. ABS nie działa w ogóle mimo, że hamulce są jak żyleta.
Co jeszcze mogę sprawdzić? Czy odwrotne podłączenie kabli. przez pomyłkę ma jakiś wpływ na działanie sensora indukcyjnego? Jaka powinna być odległość czujnika od tego słoneczka na piaście, z którego sensor odbiera sygnały? Dodam, że w momencie zapalenia się kontrolki obydwa przednie czujniki tak jakby padły.
Pomóżcie prosze, każda sugestia się liczy moje nerwy już nie wytrzymuja 3 dni klęczenia na asfalcie :D

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
syncmaster955df
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob sie 06, 2011 16:08
Lokalizacja: Opolskie (PL), Bayern (D)

problem ABS

Post autor: syncmaster955df » sob maja 30, 2015 06:41

A zobacz proszę czy po naciśnięciu pedału hamulca świecą światła STOPu. Kontrolka ABS sygnalizuje awarię układu hamulcowego oczywiście elektrycznej jego części.


Stiffler

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem ABS

Post autor: grg474 » sob maja 30, 2015 07:33

skasowałeś błędy?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

problem ABS

Post autor: LeVaN » sob maja 30, 2015 12:23

Światła STOP świecą bez zastrzeżeń, ogólnie układ hamulcowy wydaje się być w porządku wszystko gra.
To przy ABS w koncu się kasuje blędy samemu po wymianie sensora czy układ ten posiada autodiagnostykę? Dzwoniłem dzis do znajomego mechanika i powiedział, że kontrolka powinna sama zgasnąć po wymianie czujnika.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

problem ABS

Post autor: władek111 » sob maja 30, 2015 13:03

Jak masz możliwość podłączenia kompa to sprawdź na blokach pomiarowych czy czujniki pokazują jakąś prędkość



LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

problem ABS

Post autor: LeVaN » sob maja 30, 2015 15:15

ogolnie sprawdziłem multimetrem jeszcze raz sensory przez co sie zdenerwowałem ze nowy sensor nie dziala i prawy nie ma oporu oraz nie daje takiego pradu jak pozostalem, wymienie czujnik i sprawdze jeszcze raz na wszelki wypadek wiązkę póki samochód rozbebeszony. dzieki za pomoc :)

#edit: nie pradu tylko impulsu tragiczny blad :jezor:



Awatar użytkownika
ziolo10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 20, 2010 12:43
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

problem ABS

Post autor: ziolo10 » pn cze 01, 2015 15:14

Rok temu miałem podobny problem z ABS. Komputer wskazywał na problem z czujnikiem. Wymieniłem czujnik(zamiennik) ale nic nie pomogło. Myślałem, że ten "chinski" czujnik jest walnięty. Oddałem do elektromechanika i okazało się że przewód od ABS jest przerwany. Po naprawie (1 rok) już nie miałem problemów.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości