Opel 1.9 CDTI problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Opel 1.9 CDTI problem

Post autor: mka 3 » ndz lut 15, 2015 21:43

Witam chodz to nie vw może cos doradzicie . Mam opla 1.9 cdti 150km i problem polega na tym ze wywala błąd nieszczelność w kolektorze sacym:( objaw wystempuje gdy rozpedze auto do 3 tys i zostawię by zeszedł z tych obrotow hamując silnikiem . Auto było u mechanika w serwisie Bosh i pokazywało ze przeładowywuje turbina .doszli do wniosku ze turbina jest sprawna i ze oszukuje czujnik MAP SENSOR oraz wymienili przepływomierz . Zrobiłem może jakiś 1000tys km i znow ten sam problem :( błąd jaki się pokazuje to P2279
Dodam ze jakies 2000tys km był robiony kolektor nieszczęsne klapy wirowe.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Opel 1.9 CDTI problem

Post autor: Hubi14 » ndz lut 15, 2015 21:48

zobacz czy nie masz gdzieś uszkodzonych przewodów od intercoolera, ewentualnie sam intercooler jest dziurawy, możesz spróbować też zaślepić EGR, lub coś z kolektorem jest nie tak (klapy wirowe) lub wytarty wałek rozrządu



Awatar użytkownika
Uciu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt maja 25, 2010 19:29
Lokalizacja: Sosnowiec [SO]
Kontakt:

Opel 1.9 CDTI problem

Post autor: Uciu » ndz lut 15, 2015 23:50

Klapy wirowe w tym motorze to norma. Wyrabiaja sie kulki i wypada listwa sterujaca. Zobacz z tylu na kolektorze czy z tym jest wszystko ok. Jezeli nie to czeka cie wymiana kolektora, ktora tania nie jest...



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Opel 1.9 CDTI problem

Post autor: mka 3 » pn lut 16, 2015 16:34

Kolektor jest nowy orginalny wiec odpada , intercooler ciężko powiedzieć bo przeladowywuje turbina to chyba musi byc szczelny . EGR podmieniałem na inny i to samo dalej jedynie ten wałek rozrzadu chodzi mi po głowie . bo prawie wszystko było sprawdzone chyba ze znow padnał MAP sensor lub przeplywka:( CZekam na kabel to postaram się jakies logi dac do oceny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości