Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pumboq666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 10:18

Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Post autor: Pumboq666 » pn gru 22, 2014 10:52

Cześć wszystkim ,

Mam w swojej Borze lekko irytujący problem z centralnym zamkiem . Otóż centralka reaguje na wszystkie drzwi oprócz kierowcy ...
Wszystkie się ładnie ryglują i otwierają a kierowce muszę z kluczyka machać co sprawia że i tak centralnego nie używam ... :-(
Co więcej miałem dostęp do 2-go zamka kierowcy , całego okablowania drzwi aż do kabiny , tego sterownika z siłownikiem szyby ,moduł komfortu i żadna kombinacja nie przyniosła oczekiwanego efektu , osobiście zaczyna mi już brakować pomysłów . Co więcej mikrowłącznik wydaje się być w porządku bo lampka w drzwiach zapala się prawidłowo . Nie wiem czy to będzie miało jakieś powiązanie ale w tych samych drzwiach nie działa mi elektryczne lusterko ... Prawe jak najbardziej w porządku ...

Może ktoś miał takowy przypadek i go rozwikłał więc byłbym wdzięczny za każda pomoc :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Post autor: Haki » pn gru 22, 2014 15:28

Może napięcie nie dochodzi do mechanizmu ? skoro było coś rozebrane - to może się coś urwało - przetarło ...

Ps -- zerknij też na przewody w gumowej przelotce - między budą a drzwiami --- lubią się tam przewody przetrzeć ...

VAG - pokazałby błąd -- jak masz możliwość to podepnij kabla i zrób diagnostykę


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Pumboq666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 10:18

Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Post autor: Pumboq666 » wt gru 23, 2014 00:34

Vag nic ciekawego nie pokazuje ..
Co do pozostałych prąd musi dochodzić bo " na krótko" zasuwa aż miło :( no i krótko podłączałem przy switchu na budzie pod "pociagałka" od maski wiec w kablach chyba jest ok ...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Post autor: grg474 » wt gru 23, 2014 08:02

jeśli podmieniałeś zamek drzwi kierowcy, silniczek szyby i wiązkę drzwi kierowcy, a zasilanie i masa dochodzi do kostki drzwi to problemu należy szukać w komforcie. Warunek że faktycznie podmieniłeś wszystko


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Pumboq666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 10:18

Re: Bora - irytujący problem centralnego zamka ...

Post autor: Pumboq666 » czw gru 25, 2014 12:55

Pumboq666 pisze:
Co więcej miałem dostęp do 2-go zamka kierowcy , całego okablowania drzwi aż do kabiny , tego sterownika z siłownikiem szyby ,moduł komfortu i żadna kombinacja nie przyniosła oczekiwanego efektu ,

A wiec X ilośc komfortów jest padnięta :(
Najgorsze jest to ze na krótko zasuwa ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości