Oświetlenie podsufitki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartekst87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:39

Oświetlenie podsufitki

Post autor: bartekst87 » wt gru 09, 2014 20:23

Witam. Mam uszkodzone oświetlenie podsufitki w Golfie 1,9 tdi 115 km. Mianowicie suwak mi wypadł. Zdemontowałem tą lampkę ale nie wiem jak ją zregenerować, co zrobić żeby ten suwak się trzymał, czy ma ktoś na to jakiś patent?



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Oświetlenie podsufitki

Post autor: Stanley777 » wt gru 09, 2014 21:26

bartekst87, jeśli już zdemontowałeś ta lampkę to od strony wewnętrznej sprawdź czy na bolcach suwaka jest sprężynka, to ona usztywnia suwak przez co bolce mają styk i prawidłową prace po prowadnicach.

Nabijasz sprężynkę na bolce, ona dociska blaszki do prowadnic i suwak gotowy :) (A przynajmniej tak powinno być oryginalnie)
Jeśli zgubiłeś sprężynkę to już musisz kombinować, nie mniej jednak zasada jest ta sama jak opisałem wyżej.

Na zdjęciu zaznaczyłem umiejscowienie sprężyny na bolcach

Obrazek

:pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

bartekst87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:39

Oświetlenie podsufitki

Post autor: bartekst87 » czw gru 11, 2014 17:34

dzięki, ten element który trzyma wszystko "do kupy" mi gdzieś przepadł. założyłem kawałek izolacji z przewodu ale nie zdaje egzaminu ponieważ po kilku *#cenzura#* suwakiem wszystko się obluzowywuje :/
powoli szukam na allegro zamiennika - części używanej, ale też nie ma gwarancji że ta ta lampka z allegro nie popsuje mi się bardzo szybko :/



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Oświetlenie podsufitki

Post autor: Stanley777 » czw gru 11, 2014 19:08

bartekst87, a nie wolisz po prostu kupić tej sprężynki i założyć? Ja mam taką na zbyciu, bo też miałem przygodę podczas malowania lampki na czarno i musiałem kupić za śmieszne pieniądze drugą. :jezor:

Poszukaj na allegro, bo jest mnóstwo dostępnych, zadzwoń, popytaj.

Albo tak jak pisałem pokombinuj nad sprężynką bo to ona robi robote :pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

bartekst87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:39

Oświetlenie podsufitki

Post autor: bartekst87 » czw gru 18, 2014 20:59

Stanley777 ja już coś innego wykombinowałem ;) ale takiej sprężynki też nie można nigdzie kupić. a co do części używanych to nie ma gwarancji że po kilku dniach też się nie uszkodzi :/



-Bartez-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 05, 2014 16:59

Oświetlenie podsufitki

Post autor: -Bartez- » śr sie 24, 2016 22:39

Co wykombinowaleś ciekawego? Bo mam podobny problem :)



konkellinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 15, 2016 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Oświetlenie podsufitki

Post autor: konkellinho » czw wrz 29, 2016 16:17

Witam, mam podobny problem ale pierwsza rzecz to jak zdjąć tę całą lampkę? Na siłę podważyć można np. płaskim śrubokrętem czy są tam gdzieś ukryte jakieś zaczepy między obudową a podsufitką?
Nie chciałbym połamać tych plastików ani lampki.



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Oświetlenie podsufitki

Post autor: deskjet » czw wrz 29, 2016 17:07

Po bokach lampki są takie zatrzaski, po jednej str 2 i po drugiej 2. Jak dokładnie się przyjrzysz to je zauważysz.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości