Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damiano604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 16:11

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: damiano604 » śr lis 05, 2014 15:06

Witam, wczoraj przy moim audi a3 1.9 TDI BKC odkręciłem wałek rozrządu ponieważ zauważyłem pewne podjechania na nim, zaczalem wyciagac popychacze i stwierdzeniem ze sa bardzo mocno podjechane a gdy jednego z nich chwyciłem i zdusiłem to momentalnie wyciska sie z niego olej boczna dziura, poszukałem popychaczy od passata b5 1.9 TDI AHU i okazuje sie ze sa identyczne, i gdy chwycilem jednego z nich i nastepnie wdusiłem to bylo o wiele ciezej go dusić a olej wydostawal sie po pewnym czasie z niego, dodam ze popychacze od passata sa o wiele lepszym stanie, pytanie kieruje do was czy moge te popychacze smialo zalozyc do a3 bkc, czytalem gdzies i dzwonilem i okazuje sie ze do silnkow na pompowtryskiwaczach nie powinno sie zakladac od silnkow na zwyklych wtryskach, nie wiem juz samo, taka wymiana na nowe tez tania nie jest. Prosze o pomoc



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: ->KoRbA<- » śr lis 05, 2014 17:14

Wizualnie identyczne, ale numery mają inne niestety. Lepiej kupić nówki i masz spokój i raczej już Ty ich wymieniał nie będziesz ;) chyba, że robisz spore przebiegi, to co innego. Skoro już sam to rozebrałeś, to kup nówki, załóż zgodnie z instrukcją i nie dość, że masz spokój, to kasa za robotę mechanika w kieszeni :) dla ułatwienia poszukiwań tutaj masz numer: 038 109 309 C



damiano604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 16:11

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: damiano604 » śr lis 05, 2014 17:28

A co może się stać jesli jednak wymienie na te od od passata?



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: ->KoRbA<- » śr lis 05, 2014 19:56

Tego Ci nie powiem, bo nie robiłem takich zabiegów. Jeśli mają inny skok, to możesz załatwić silnik, w sensie tłoki przydzwonią w zawory i po robocie. Jeśli chcesz się bawić, to załóż, zrób kilka obrotów silnikiem jak przy wymianie rozrządu i sprawdź czy tłoki nie walą w zawory i czy nic nie haczy. Może zadziała, bo słupek niby ten sam. Sprawdź, jeśli z kasą cienko, to warto spróbować. Oczywiście jeśli zrobisz, to daj znać o rezultacie, bo sam jestem ciekaw :) Teoretycznie powinno to chodzić.



damiano604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 16:11

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: damiano604 » śr lis 05, 2014 22:18

Rozebrałem doszczętnie jeden popychacz od audi i jeden od passata i wychodzi na to ze jest identyczny, te nowsze modele 1.9 tdi mialy juz popychacze w kolorze czarnym a te jeszcze sa bez koloru. Wszystkie wyszflifowałem, wałek tez bardzo drobnym papierem i juz zamontowałem jutro skończe i spróbuje odpalic i wtedy napisze jak to wszystko wyglada, dodam tylko ze przed tym zabiegiem auto gdy sie nagrzało to bardzo ciezko miało odpalic, kilka razy trzeba bylo okrecic rozrusznikiem a na zimnym bez problemow, a w dodatku czesto pada mi czujnik doładowania turbiny, przy okazji teraz rozebrałem całe turbo wraz z kolektorem i całym układem (intercooler) i je wyczysciłem, oraz kupiłem chłodnice intercoolera bo z tamtej leciał na dole olej.



damiano604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 16:11

Wymiana popychaczy 1.9 BKC

Post autor: damiano604 » sob lis 08, 2014 10:05

Nadszedł czas na przedstawienie rezultatów. Wszystko złożyłem, wyczyściłem cały silnik wewnątrz jak i górę głowicy benzyna a potem wydmuchałem powietrzem tak żeby nie było ani grama starego oleju, następnie zalałem go świeżym olejem Mobil 5W30 i wnioski sa takie ze silniki chodzi idealnie równo, o wiele lepiej niż przedtem ale niestety gdy się nagrzeje to nadal odpala bardzo ciężko, ale to jest podobno wada tych silników i trzeba będzie zrobić korektę dawki rozruchowej w poniedzialek wybieram sie do elektryka powinien zaradzic. Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości