Rozrząd i ogólna kondycja vr6 24v AUE co sprawdzać

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ciężki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob maja 24, 2014 17:53
Lokalizacja: Radom

Rozrząd i ogólna kondycja vr6 24v AUE co sprawdzać

Post autor: Ciężki » czw paź 30, 2014 12:24

Witam.

Z racji nadchodzącej zimy i drugiego auta do jazdy na co dzień, mam zamiar trochę odświeżyć serce mojego VRa, wyczytałem gdzieś w czeluściach internetu że można logami sprawdzić stan "rozciągnięcia" łańcucha rozrządu, mam dostęp do vaga serwisowego, ale mój mechanik miał małe doświadczenie z tym silnikiem, szukam jakiś informacji co sprawdzić, może ktoś posiada jakieś wzory/odnośniki żebym wiedział na co zwracać uwagę, inna kwestia to numery części rozrządu, bo z tego co patrzyłem to na hurtowniach jest dosyć duży wybór łańcuchów i ślizgów do VR ale wolał bym od razu zamówić to co potrzeba.

Na co zwrócić jeszcze uwagę, na pewno sprawdzę kompresję silnika, bo przebieg już dobija do 280 000, wycieków praktycznie nie ma, pompka wymuszająca obieg płynu pracuje prawidłowo, chodzi od razu z zapłonem i wyłącza się jakies 4-5minut po zgaszeniu silnika.

Auto jest dosyć dobrą bazą, bo buda praktycznie bez kolizyjna, dobrze wyposażony, zawias w porządku, wnętrze ładne, napęd chodzi prawidłowo, więc wypadało by i silnik sprawdzić.

Czekam na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Rozrząd i ogólna kondycja vr6 24v AUE co sprawdzać

Post autor: kkkacper » pt paź 31, 2014 01:18

ogolnie tez chetnie sie dowiem w jakich dzialach, jakich wartosci szukac co do tego lancucha ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Rozrząd i ogólna kondycja vr6 24v AUE co sprawdzać

Post autor: MaciekV5 » czw lis 06, 2014 10:47

Jeśli chodzi o łańcuch to: VAG-COM -> silnik -> Bloki pomiarowe -> Grupa 208 i 209 -> odczyt z trzeciej kolumny.
Wartości powinny mieścić się w przedziale od -8°KW do +8°KW.
Sprawdzenie na rozgrzanym silniku.



Hemikalny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2014 21:50

Rozrząd i ogólna kondycja vr6 24v AUE co sprawdzać

Post autor: Hemikalny » sob lis 08, 2014 10:06

Witam mam sharan a V6 z '00 czy jego też można tak zmierzyć? I jakie powinien mieć normy? Kod silnika ALY.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości