dziwne druge cykniecie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

dziwne druge cykniecie

Post autor: atomic » czw lip 13, 2006 10:37

Witam
Nie moge dojsc co to jest. Przekrecam stacyjke, czekam az zgasnie kontrolka grzania swiec, czekam tez az uslysze to charakterystyczne cykniecie przekaznika od swiec zarowych. Odpalam auto chodzi pali pieknie, ale jakby na nieco zmiejszonych obrotach. Przejezdzam z 50 - 100m albo czekam ok. 3 min na postoju i slysze drugie podobne cykniecie i w tym momenci silnik zaczyna chodzic jakby lzej na jalowych.
Moje pytanie od czego to drugie cykniecie ze przed nim jest az taki pobor pradu ze zwalnia obroty biegu jalowego?. Czyzby swiece zarowe mialy jakas druga faze dogrzewania po wlaczeniu silnika? Przeciez to tylko stary 1.6 TD czyzby juz w nich byly takie wynalazki? Martwi mnie to bo nie zawsze slysze to drugie cykniecie i obawiam sie czy wtedy cos mi niepotrzebnie nie zamula silnika obciazajac alternator
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » czw lip 13, 2006 10:57

Poszukaj w szukam o tym już było wałkowane bardzo dużo, po prostu swiece grzeja do momentu osiagniecia temp. wody ok 68 st. potem sie rozłączają zmniejsza sie obciążenie alternatora i dlatego rosna obroty i wydaje sie że silnik lżej pracuje.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw lip 13, 2006 18:30

Tak jak koledzy mówią!! tylko że umnie pyka jakieś 5s. po odpaleniu silnika.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » pt lip 14, 2006 07:53

Hmm umknelo mi to jakos -dzieki za info. Tylko zastanawa mnie to ze tego drugiego cykniecia nie zawsze slysze, pomimo osiagniecia temp. od zinmego silnika. Mam nadzieje ze przekaznik mam sprawny i nie chodzi silnik czasem caly czas na swiecach. Trzeba bedzie to sprawdzic woltomierzem
Pozdrawiam i dzieki



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt lip 14, 2006 13:16

atomic, to zależy od temp. otoczenia u mnie jak jest ciepło (ok 25 stopni) to nie słyszę tego pyknięcia. Srednio 5 s. po odpaleniu silnika drugi raz pyka.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości