Oil press! Stop motor! problem z kontrolką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ulan23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr sty 20, 2010 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Oil press! Stop motor! problem z kontrolką

Post autor: ulan23 » pn mar 10, 2014 01:15

Witam!
w sobotę pojawił mi się ten komunikat na wyświetlaczu Oil press! Stop motor! i zapaliła sie czerwona dioda smarownicy. jakoś dojechałem do domu.
rano odpaliłem auto (a mam golfa IV 1.6 16v AZD) i pojechałem do znajomego aby wymienić filtr oleju oraz olej, komunikat zapalił się dopiero kiedy silnik osiągnął temperaturę 90 stopni, na zimnym silniku było ok. Wymieniłem filtr oleju i olej ale ciągle komunikat występuje, ale nie zawsze jak jadę autem to zapala się, potem gaśnie, a za chwile znowu się zapala i tak w kółko, Zamierzam podjechać gdzieś do warsztatu żeby sprawdzić ciśnienie oleju, czy jest odpowiednie. Czytając na forum dowiedziałem się ze może być winny smok pompy oleju w misce olejowej. Czy da się w miarę prosto odkręcić miskę olejową?? czy potrzebne są jakieś specjalne klucze?? może ktoś opisać jak się do tego zabrać??



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Oil press! Stop motor! problem z kontrolką

Post autor: grg474 » pn mar 10, 2014 20:45

ulan23 pisze:czy potrzebne są jakieś specjalne klucze??
zakładając że miska w 1,6 jest podobna jak w 1,4 16V to potrzebny jest bardzo długi imbus 5 do 2 śrubek - taki długi ja mam zwykłe imbusy nie takie nasadki i sięgają - zaleta mojego że ma zaokrągloną główkę bo ten klucz nie idzie prostopadle tylko pod lekkim kątem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ulan23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr sty 20, 2010 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Oil press! Stop motor! problem z kontrolką

Post autor: ulan23 » pn mar 10, 2014 21:03

problem rozwiązany :)
padł czujnik ciśnienia oleju, przepuszczał olej, cała wtyczka była umazana w oleju, wymiana na nowy i wyczyszczenie pomogło :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości