Brzęczenie w okolicach licznika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: LeVaN » ndz mar 09, 2014 21:52

Witam,
Problem jest taki, przy około 2000 obrotów coś zaczyna brzęczeć w okolicach licznika, dokładniej miedzy licznikiem a lewą kratką do nawiewu. Problem jest o tyle irytujący, że dźwięk jest dosyć głośny i strasznie rozprasza podczas jazdy. Dźwięk podobny do tego, który wydobywa się z np. transformatora elektrycznego. Rozkręcałem licznik i nic ciekawego tam nie ma wszystko jakby było na swoim miejscu. Ostatnio postanowiłem założyć instalację oświetlenia LED w kabinie, nie wiem czy to miałoby jakikolwiek wpływ na tą usterke. Dodam też, że dźwięk ten pojawił się gdy wymieniłem przepalony bezpiecznik od sygnału świetlnego przy zamykaniu auta zamkiem centralnym. Jakieś rady? :)
Czekam na odpowiedzi :P
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: Jarek_NS » pn mar 10, 2014 09:01

Jak dokładałeś oświetlenie to wiązkę owinąłeś parcianą taśmą? jak rzuciłeś luzem nie owinięte kable to mogą czegoś dotykać i drgając powodują ten dźwięk.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: LeVaN » pn mar 10, 2014 22:07

Cześć,
Sprawa wygląda tak, że te kable nie są luźne, a nawet gdyby były to nie biegną w miejscu gdzie występuje to brzęczenie, po prostu słychać albo jakiś luźny element który drga przy określonych obrotach lub może jakieś spięcie kabli, nie mogę tego za chiny zlokalizować. Dzisiaj już brzęczało nawet na troche niższych obrotach.



LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: LeVaN » wt mar 11, 2014 19:36

Naprawde nikt nie ma pomysłu co to może byc? :/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: grg474 » wt mar 11, 2014 21:01

LeVaN pisze:Naprawde nikt nie ma pomysłu co to może byc? :/
skoro ty siedząc w samochodzie nie możesz ustalić skad brzęczy to sądzisz że my przed kompami na odległość ustalimy co ci brzeczy? Rozbierasz osłony nóg kierowcy, odkręcasz licznik i sprawdzasz. Potem wkładasz licznik al ego nie przykręcasz i sprawdzasz po kolei dotykając elementów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

LeVaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 15:12

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: LeVaN » śr mar 12, 2014 18:39

Cześć,
Postanowiłem zapytać na forum kogoś kto możliwe, że miał taki przypadek. Sądziłem, że to jest jakaś usterka typowa dla tego modelu i zanim zabrał bym się do pracy chciałem zapytać o jakąś poradę kogoś kto się na tym zna lub miał z takim problemem styczność, jestem nowy na forum, a z usterkami nie miałem do czynienia bo to moje pierwsze auto, po prostu nie chciałem niczego uszkodzić przy okazji ;) Spróbuje coś wymyślić i zrobić tak jak powiedziałeś, może się uda naprawić :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brzęczenie w okolicach licznika

Post autor: grg474 » śr mar 12, 2014 19:03

LeVaN pisze:Sądziłem, że to jest jakaś usterka typowa dla tego modelu
to nie jest typowa usterka
jedyne wyjście zrób tak jak napisałem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 73 gości