1.3 kat. + gaz. Nie odpala mi na ciepłym silniku . Pomocy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szprychson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 24, 2013 11:51
Lokalizacja: Warszawa

1.3 kat. + gaz. Nie odpala mi na ciepłym silniku . Pomocy

Post autor: Szprychson » ndz lut 09, 2014 12:54

Witam serdecznie :-)
Jestem nowym właścicielem golfiny . Nie wiem co się dzieje że na zimnym silniku mi pali bez problemu a na ciepłym już nie chce zapalić, nie raz się udaje ale to zależy od jego humoru. Potrzebuje waszej pomocy co to może być czynnik temperatury czy czynnik położenia wału halla czy coś innego jeszcze ?
Jeszcze mam pytanie gdzie znajduje się ten czujnik położenia wału halla ?
Pozdrawiam



krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

1.3 kat. + gaz. Nie odpala mi na ciepłym silniku . Pomocy

Post autor: krycha00 » sob lut 15, 2014 01:12

Czujnik halla jest przy aparacie zaplonowym. A dokladniej pomiędzy glowica a kopułką. Sprawność czujnika temperatury, a dokladniej nazywanego niebieskim czujnikiem, latwo sprawdzić zwyklym miernikiem, opis znajdziesz na forum. Rzecz banalna do sprawdzenia, w ciągu 2 min.
Co do halla - gdy mi padl ten czujnik, auto nie odpalalo w różnych sytuacjach. Bez znaczenia cieply, zimny. Auto potrafili zgasnac w trakcie jazdy, na środku skrzyżowania, wiec nie bylo to bezpieczne. U Ciebie nie wygląda mi to na czujnik halla.



Szprychson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 24, 2013 11:51
Lokalizacja: Warszawa

1.3 kat. + gaz. Nie odpala mi na ciepłym silniku . Pomocy

Post autor: Szprychson » pn lut 17, 2014 18:55

Dziękuje za odpowiedz, ale juz sobie poradziłem narazie wszystko ok tylko pojawił sie nastepnym ze traci nie raz iskre , poruszam kablami i znowu wszystko ok nie wiem co sie dzieje ale da sie jeżdzic . A jak naprawiłem to juz mówie .Wymieniłem najpierw czujnik temperatury niebieski nie duże koszty tylko 20 zł ale nic nie dało niestety wiec został mi wtedy tylko ten czujnik halla bo wszystko inne sprawdziłem co odpowiada za zapłon , kopułka, palec, przedowy wysokiego napięcia i świece. Wiec wymieniłem cały aparat zapłonowy za 140zł używke i teraz wszstko w porządku jest z samochodzem :) Tylko brak tej iskry nie raz ale to rzadko i podciśnienie mi nie działa od aparatu zapołonowego ale da sie jezdzić.
Pozdrawiam Serdecznie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości